Deti

Daniel Dzurik

Vek: 16 Talent: študijný a športový Štipendium: 1 716 €

Volám sa Daniel Dzurik, bývam v osade v Medzeve s mamou, otcom a mladším bratom. Študujem na Súkromnej strednej škole pedagogickej a sociálnej v Košiciach, odbor pedagogický asistent a práve končím 1. ročník. Braček navštevuje ešte materskú školu. Otec je momentálne nezamestnaný, mama pracuje ako pedagogická asistentka cez projekt v materskej škole v meste Turňa nad Bodvou. 

Medzi moje záľuby patrí futbal a kickbox, ktorým sa aktívne venujem. Vo futbale som kapitánom dorastového družstva Spartak Medzev. Mal som možnosť študovať aj na športovej škole futbal, avšak kvôli zlej finančnej situácii sme si to nemohli dovoliť. Zo začiatku som bol smutný a sklamaný, ale postupom času sa mi naskytli nové príležitosti, za ktoré som vďačný. Stal som sa členom knižného klubu Paľikerav, rád čítam a zúčastňujem sa rôznych aktivít a workshopov. V škole som sa prihlásil na kickbox, ktorý ma veľmi baví a nezanevrel som ani na futbal, ktorý je mojou veľkou vášňou.

V budúcnosti je mojím cieľom dokončiť strednú školu a dostať sa na vysokú, aby som mal dobrú prácu a dobrý život. Mojím snom je hrať futbal za profesionálny klub a potom trénovať deti.  Tiež by som si veľmi rád aspoň raz za život pozrel zápas na štadióne Allianz Aréna v Mníchove .😊

Moji rodičia ma vo všetkom podporujú a dali by mi všetko, čo majú, avšak kvôli našej finančnej situácii mi nevedia všetko zadovážiť. Štipendium potrebujem na pokrytie výdavkov spojených s mojimi športovými potrebami vo futbale a kickboxe a na cestovné. Ďakujem.