Deti

Natália Ferencová

Vek: 14 Talent: hudobný talent – spev Štipendium: 1 254 €

Som Natália Ferencová, mám 13 rokov a žijem v malebnej dedinke Kurimka na východnom Slovensku. Spolu s mamou, otcom a súrodencami bývame v skromnom dvojizbovom domčeku. Chodím na základnú školu ZŠ Cernina do vedľajšej obce, kam dochádzam autobusom. Od septembra sa chystám do 8. ročníka. V škole sa mi darí veľmi dobre. Učiteľky ma chvália a na vysvedčeniach mávam skoro samé jednotky. Mám rada matematiku a slovenský jazyk, pravidelne sa zúčastňujem pytagoriád a recitujem aj na  Hviezdoslavom Kubíne, kde som už získala aj viaceré prvé miesta. Darí sa mi aj v anglickom jazyku. Ešte nie som úplne rozhodnutá, kam pôjdem študovať po ukončení základnej škole. Premýšľam nad štúdiom na strednej pedagogickej škole alebo na gymnáziu.

Od detstva sa venujem aj spevu. Už ako škôlkarka som spievala na rôznych vystúpeniach a zúčastnila som sa aj viacerých speváckych súťaží. Spev ma veľmi baví, úplne som sa v ňom našla. Chodím do speváckeho folklórneho súboru Makovička a vystupujem aj na rôznych folklórnych slávnostiach. Chodím tam pravidelne a hlavne ma to veľmi baví. Okrem toho si pospevujem aj každý deň doma.😊 

Mama nepracuje, je doma s mojou dvojročnou sestrou a otec robí v Čechách ako cestár. Pracuje ale  iba sezónne, preto by rodina potrebovala finančnú podporu a to hlave na cestovné a krúžky.