2%

Pomáhať má zmysel!

Za takmer 18 rokov od svojho vzniku podporil program Divé maky stovky mimoriadne nadaných rómskych detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorým sa vďaka štipendijnej podpore zmenil život. 

Na vizuáli našej kampane môžete vidieť absolventa programu Divé maky, Mudr. Jána Démeho.

Jankov príbeh je fascinujúca a mimoriadne úspešná cesta od cimbalu ku medicíne. Janko Deme sa prihlásil do Divých makov ako štrnásťročný chlapec. Jeho bratranec v tom čase pôsobil v Divých Makoch ako mentor a tak Jankovi odporučil vyskúšať talentové skúšky ktoré vtedy Divé maky organizovali. Janko bol prijatý ako hudobný talent, venoval sa hre na klavír a cimbal. V tom čase študoval na gymnáziu v Hnúšti a tajne sníval o tom, že raz pôjde na medicínu. Rodičia Janka v štúdiu veľmi podporovali. V rodine však chýbali peniažky na to, aby mohli Jankovi zaplatiť internát, cestovné a množstvo kníh potrebných na tak náročné študium. Veľmi sa tešíme, že sme mohli v tomto Jankovi prostredníctvom darcov pomôcť a bola to veru skvelá investícia. Janko bol štipendistom v Divých makoch 10 rokov. Za ten čas sa mu podarilo úspešne ukončiť štúdium medicíny v Košiciach a aktuálne pracuje v Prahe na jednej z najväčších súkromných očných kliník v Čechách, kde sa pripravuje na atestáciu v obore očnej medicíny.  A čo je Jankovou životnou filozofiou? „Treba mať ambície a ísť si za svojimi snami, ale rovnako dôležité je snažiť sa mať vo svojom živote balans. Dokázať skĺbiť profesný úspech s plnohodnotne naplneným životom.“ Jankovi držíme palce pri príprave na atestáciu a želáme, aby dosiahol vyvážený život a mnoho splnených snov. Aj vy môžete zmeniť život nadanému rómskemu dieťaťu darovaním 2% z vašich daní občianskemu združeniu Divé maky. Ďakujeme. 

Na čo prispejete?

Štipendiá

Každé dieťa má individuálny rozpočet na školský rok z ktorého sa uhrádzajú potreby na rozvoj špecifického talentu a vzdelávania (hudobný nástroj, tanečný odev, internát, zuš, školské potreby).

Mentoring

Individuálna práca vyškolených mentorov, ktorí deti motivujú a posúvajú vpred na pravidelnej báze.

Tútoring detí

Odborné doučovanie detí v problematických predmetoch. Každé dieťa musí mať dobré výsledky, aby v našom programe mohlo zotrvávať!

Neformálne vzdelávacie aktivity

Formovanie osobností a talentov detí prostredníctvom projektov ako multižánrový festival Cigánsky bašavel, umelecké workshopy či vzdelávací tábor Letná akadémia.

Ako môžete poskytnúť 2% z Vašich daní?

2% z daní môžete poukázať v daňovom priznaní. Postup krokov sa mierne líši podľa toho, či 2 % z dane chce poukázať fyzická osoba (zamestnanec, alebo osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie) alebo právnická osoba.Informácie ako poskytnúť 2% z Vašich daní nájdete na www.rozhodni.sk. 

Predvyplnené tlačivo si môžete stiahnuť tu: Tlačivo 2% Divé maky

Ďakujeme že podporujete vzdelávanie detí z rómskych komunít! ♥

Údaje kam nám môžete poukázať 2% z daní

Obchodné meno: Divé maky

Právna forma: Občianske združenie
Sídlo: Pod Kobylou 12, 841 10 Bratislava 
DIČ: 2022681133
IČO: 42135435  (do kolónky v tlačivách sa zarovnáva sprava)
IBAN: SK95 1100 0000 0026 2376 3337 

 

Pozrite si video, čo znamená pre talentované rómske deti šanca, ktorú vďaka Vašim 2% môžu dostať!