2%

BEZ 2%TO NEJDE!

Za šestnásť rokov od svojho vzniku podporil program Divé maky stovky mimoriadne nadaných rómskych detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorým sa vďaka štipendijnej podpore zmenil život. 

Na vizuáli našej kampane môžete vidieť štipendistku Divých makov, literárny, výtvarný a študijný talent Mirku Vargovú (13). 

Mirka má 13 rokov a býva v malebnej dedinke Slovinky s mamou, ockom a mladším bratom. V jej mladom veku už má za sebou dosť úspechov 😊. Škola jej ide a chodí do nej rada, kvôli kolektívu aj kvôli učiteľom. Mirka miluje knihy. Práve preto je členkou Knižného klubu Paľikerav, ktorý ju doviedol k mnohým úspechom. Ako asi každá knihomoľka skúša aj písať svoje vlastné „diela- príbehy“. Mirka už od detstva sníha o tom že sa stane herečkou. Okrem toho ju baví kreslenie, chodí aj do ZUŠ. Ešte pôsobí aj v Rómskej rozhlasovej družine a najviac sa jej páčilo, keď nahrávali rozhlasovú hru. Mirka chce vo svojom živote niečo dokázať ale potrebuje pomocnú ruku. Vaše príspevky z 2% pokryjú náklady na knihy, krúžky, cestovné aj mentoring.
ĎAKUJEME ZA VAŠE 2% 🙏❤
Darovaním vašich dvoch percent z daní podporíte nielen štipendiá, ale aj realizáciu projektov a aktivít, ktoré predstavujú pre rómske deti v Divých makoch životnú šancu na lepšie vzdelanie a rozvoj talentu. Ďakujeme! ❤️

Na čo prispejete?

Štipendiá

Každé dieťa má individuálny rozpočet na školský rok z ktorého sa uhrádzajú potreby na rozvoj špecifického talentu a vzdelávania (hudobný nástroj, tanečný odev, internát, zuš, školské potreby).

Mentoring

Individuálna práca vyškolených mentorov, ktorí deti motivujú a posúvajú vpred na pravidelnej báze.

Tútoring detí

Odborné doučovanie detí v problematických predmetoch. Každé dieťa musí mať dobré výsledky, aby v našom programe mohlo zotrvávať!

Neformálne vzdelávacie aktivity

Formovanie osobností a talentov detí prostredníctvom projektov ako multižánrový festival Cigánsky bašavel, umelecké workshopy či vzdelávací tábor Letná akadémia.

Ako môžete poskytnúť 2% z Vašich daní?

2% z daní môžete poukázať v daňovom priznaní. Postup krokov sa mierne líši podľa toho, či 2 % z dane chce poukázať fyzická osoba (zamestnanec, alebo osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie) alebo právnická osoba.Informácie ako poskytnúť 2% z Vašich daní nájdete na www.rozhodni.sk. 

Predvyplnené tlačivo si môžete stiahnuť tu: Tlačivo 2% 2022

Ďakujeme že podporujete vzdelávanie detí z rómskych komunít! ♥

Údaje kam nám môžete poukázať 2% z daní

Obchodné meno: Divé maky

Právna forma: Občianske združenie
Sídlo: Pod Kobylou 12, 841 10 Bratislava 
DIČ: 2022681133
IČO: 42135435  (do kolónky v tlačivách sa zarovnáva sprava)
IBAN: SK95 1100 0000 0026 2376 3337 

 

Pozrite si video, čo znamená pre talentované rómske deti šanca, ktorú vďaka Vašim 2% môžu dostať!