Deti

Cynthia Ruszóová

Vek: 17 Talent: hudobný talent – spev Štipendium: 1 980 €

Moje meno je Cynthia Ruszóová. Bývam v Plešivci, v malom domčeku s otcom, mamou a tromi súrodencami. Moja mama je doma s mojou malou trojročnou sestričkou a ocko si našiel po dlhšom čase prácu v Košiciach. Staršia sestra študuje na strednej škole a mladší brat je na základnej škole.   

O spev som sa začala zaujímať, keď som mala päť rokov. Neskôr ma moja pani učiteľka na základnej škole oslovila, aby som sa pridala do spevokolu v Plešivci, veľmi ma to oslovilo a napĺňalo. Začala som chodiť aj na základnú umeleckú školu do Rožňavy, kde som chodila tri roky a pripravovala sa na konzervatórium, na ktoré ma úspešne prijali.

Momentálne navštevujem Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium v Rimavskej Sobote, odbor operný spev. Do školy dochádzam každý deň hodinu tam a hodinu späť, ale nevadí mi to, lebo v škole sa mi veľmi páči a neskutočne ma baví. Okrem spevu sa venujem na škole aj hre na klavír. Mojím snom a cieľom je ukončiť nadstavbové 6-ročné štúdium, získať titul  DiSart.,  aby som mohla byť učiteľkou na umeleckej škole a učiť deti ako som ja, spevu a hudbe. Viem, že sa v živote chcem venovať jedine spevu! 

Naša finančná situácia je náročná, preto by som potrebovala podporu na cestovné, školské pomôcky, hudobné nástroje, aby som mohla úspešne ukončiť svoje vysnívané konzervatórium.