Deti

Branislav Piskor

Vek: 17 Talent: výtvarný Štipendium: 1 309 

Volám sa Branislav Piskor, mám 16 rokov. Vyrastal som v obci Sečovská Polianka. Už od úplného detstva sme žili v pomerne skromných podmienkach. Žili sme, ako sa hovorí, z ruky do úst. Museli sme sa totiž odsťahovať od otca. Mama sa s ním rozviedla, lebo sa k nej nesprával dobre ☹, zažívali sme psychické a fyzické násilie.

Mám dvoch bratov a jednu sestru. Mama už dlhšie pracuje v okolí Bratislavy, preto sme sa za ňou nedávno presťahovali z Michaloviec. Teraz aspoň môžeme bývať spolu.

Škola ma baví, hlavne matematika a biológia. No zo všetkého najviac ma aj tak baví kreslenie. Práve preto som si vybral Súkromnú školu umeleckého priemyslu animovanej tvorby, v Bratislave. 

Kreslím všade, doma alebo cez prestávky v škole. Najradšej kreslím portréty obyčajnou ceruzkou. Nikdy som nechodil na výtvarný krúžok alebo výtvarnú školu, ale chcel by som to skúsiť a rozvíjať tak svoj talent.

Štipendium potrebujem hlavne preto, lebo mamka je samoživiteľka, má dve práce, niekedy aj tri. Je ťažké platiť nájom, jedlo a starať sa o štyri deti, nemôžeme si dovoliť platiť krúžky navyše. Mojím snom je hlavne to, aby moja mamka mala všetko po čom túži.