Deti

Denis Balog

Vek: 18 Talent: študijný Štipendium: 1 837 

Moje meno je Denis Balog a  pochádzam z malej dedinky menom Cinobaňa. Mám 3 bratov, s ktorými veľmi rád trávim svoj voľný čas a taktiež maminu. Otec nám zomrel, keď som mal 14. Bolo to pre mňa veľmi ťažké obdobie, keďže mamina pracovala v Rakúsku a chodila domov len každé 2 týždne. Musel som sa vedieť postarať sám o seba v tak skorom veku. Ale som tu, žijem a som pripravený robiť všetko pre to, aby som dosiahol v živote to, po čom túžim.

Futbal ma napĺňa a je to môj jediný spôsob, ako sa uvoľniť a odreagovať od reality. Hral som za našu dedinku, v ktorej som bol kapitánom. Neskôr som prešiel hrávať do dediny neďaleko nás a o pár mesiacov na to som požiadal o prestup do Lučenca, kde som hrával 1.ligu.

Keď nehrám futbal tak spievam, tancujem, veľmi ma baví aj herectvo. Rád recitujem, každý rok sa zúčastňujem Hviezdoslavovho Kubína, v ktorom sa mi darí. Som dobrý aj v anglickom jazyku, a keď mám trochu viac voľného času tak si aj poskladám vlastnú pesničku 😊.

Navštevujem Strednú odbornú školu pedagogickú v Lučenci a mojím cieľom je vyštudovať aj vysokú pedagogickú.😊 Moja mamina sa snaží pre mňa urobiť maximum, aby som nestrácal nádej a putoval stále vpred, momentálne je na materskej a stará sa o môjho najmenšieho brata.

Chcem ľuďom dokázať, že nezáleží na tom, či si čierny alebo biely, ak máš v živote ciele, za ktorými si ideš a tvrdo kvôli ním makáš, je možné všetko. Urobím pre to všetko, aby som pomohol svojej rodine a aby som si vybudoval takú budúcnosť, akú chcem.