DetiUncategorized

Krempaský Ján

Vek: 15 Talent: Hokej Štipendium: 1320 €

Už niekoľko rokov sa venujem ľadovému hokeju, hrám za HK Poprad a navštevujem športovú triedu so zameraním na ľadový hokej.

Či je leto alebo zima, na tréningy chodím pešo. Mne to však nevadí, lebo hokej milujem, a hrám ho každý deň. Na začiatku minulej sezóny som sa zranil, museli mi zašívať nohu, preto som odohral len 13 zápasov z 28, ale na konci sezóny som sa stal najlepším strelcom mužstva s 38 gólmi.

Škola ma baví, pani učiteľka o mne hovorí, že som usilovný a svedomitý žiak tichej povahy. Školu podľa nej zvládam popri tréningoch veľmi dobre. Mojim cieľom v živote je dostať sa do NHL a hrať za SVK, a tiež vyštudovať a stať sa slušným človekom.

Odkedy som v Divých makoch, môj život sa úplne zmenil. Hokej je totiž finančne náročný šport, a moji rodičia nemali peniaze na to, aby mi platili drahé turnaje, výstroj či hokejové kempy, na ktoré moji spolužiaci a kamaráti pravidelne chodia. Akonáhle mi však Divé maky našli darcu, do pár dní som dostal nové korčule, helmu, športovú tašku, a sú mi pokryté všetky náklady spojené s cestovaním. Túto podporu si nesmierne vážim.