Deti

Sebastián Krága

Vek: 13  Talent: wrestling, študijný talent Štipendium: 902 €

Hoci mám veľa záľub, wrestling ma baví najviac! Tréner nášho klubu hovorí, že som v tom skutočne dobrý. Asi je to pravda, pretože som už dostal viaceré ocenenia. Starý otec bol majstrom Slovenska vo wrestlingu a mojim snom je kráčať v jeho šľapajach.

Veľmi rád sa učím, a je to vidieť aj na mojich známkach. Ako jediný z triedy som mal na vysvedčení samé jednotky. Baví ma najmä anglický jazyk, matematika a informatika. V roku 2016 som sa stal členom tanečnej skupiny Dance Group Fiľakovo, neskôr som začal tancovať súťažne aj ako sólista. Popri tanci ma zaujímala tiež literatúra, súťažne recitujem a podarilo sa mi získať Zlaté pásmo. Okrem toho hrám na klavíri a kreslím.

Moja maminka pracuje v zahraničí, aby nás uživila, a preto trávim časť mesiaca s babkou, ktorá je ako moja druhá mama. Do Divých makov ma prihlásil krstný otec, ktorý je učiteľ a venuje sa tancu.V budúcnosti by som chcel mať aj naďalej dobré známky a neskôr by som rád začal študovať informatiku. Jedného dňa by som chcel byť samostatný a pomáhať svojej rodine, hlavne mame, ktorá ma s láskou vychováva.