Deti

Sebastián Krága

Vek: 14  Talent: wrestling, študijný talent Štipendium: 902 €

Volám sa Sebastián Krága a hoci mám veľa záľub, wrestling ma baví najviac! Tréner nášho klubu hovorí, že som v tom skutočne dobrý. Asi je to pravda, pretože som už dostal viaceré ocenenia. Starý otec bol majstrom Slovenska vo wrestlingu a mojim snom je kráčať v jeho šľapajach.

Veľmi rád sa učím a je to vidieť aj na mojich známkach. Ako jediný z triedy som mal na vysvedčení samé jednotky. Baví ma najmä anglický jazyk, matematika a informatika. V roku 2016 som sa stal členom tanečnej skupiny Dance Group Fiľakovo, neskôr som začal tancovať súťažne aj ako sólista. Popri tanci ma zaujímala tiež literatúra.  Súťažne recitujem a už sa mi podarilo získať aj ocenenie Zlaté pásmo. Okrem toho hrám na klavíri a kreslím.

Moja mama pracuje v zahraničí, aby nás uživila, preto trávim časť mesiaca s babkou, ktorá je ako moja druhá mama. Do Divých makov ma prihlásil krstný otec, ktorý je učiteľ a venuje sa tancu. V budúcnosti by som chcel mať aj naďalej dobré známky a neskôr by som rád začal študovať informatiku. Jedného dňa by som chcel byť samostatný a pomáhať svojej rodine, hlavne mame, ktorá ma s láskou vychováva.