Charitatívna aukcia 12.9.2023Deti

Krempaský Ján

Vek: 16 Talent: Hokej Štipendium: 1 320 €

Som Ján Krempaský a už niekoľko rokov sa venujem ľadovému hokeju. Hrám za hokejový klub HOBA v Bratislave, a navštevujem športovú triedu, so zameraním na ľadový hokej.

Na začiatku minulej sezóny som sa zranil, museli mi zašívať nohu, preto som odohral len 13 zápasov z 28, ale na konci sezóny som sa stal najlepším strelcom mužstva s 38 gólmi.

Škola ma baví. Pani učiteľka o mne hovorí, že som usilovný a svedomitý žiak tichej povahy. Školu podľa nej zvládam popri tréningoch veľmi dobre. Mojim cieľom v živote je dostať sa do NHL, hrať za SVK. Taktiež by som chcel úspešne dokončiť školu a stať sa slušným človekom.

Odkedy som v Divých makoch, môj život sa úplne zmenil. Hokej je totiž finančne náročný šport a moji rodičia nemali peniaze na to, aby mi platili drahé turnaje, výstroj či hokejové kempy, na ktoré moji spolužiaci a kamaráti pravidelne chodia. Akonáhle mi však Divé maky našli darcu, do pár dní som dostal nové korčule, helmu, športovú tašku a mám aj pokryté všetky náklady spojené s cestovaním. Túto podporu si nesmierne vážim.