DetiPodporte

Daniel Mucha

Vek: 20 Talent: divadelný, študijný Štipendium: 1 034 €

Som Daniel Mucha a veľmi rád zabávam ľudí vo svojom okolí. Možno to súvisí s mojou najväčšou vášňou, herectvom. Už niekoľko rokov sa zapájam do divadelných predstavení a improvizácii a najradšej hrávam najmä komediálne predstavenia.

Škola ma veľmi baví a to nielen kvôli kamarátom, ale aj kvôli všetkým veciam, ktoré sa tam naučím. Po školskom roku, strávenom v USA momentálne navštevujem LEAF Academy v Bratislave, kde sa môžem ďalej rozvíjať. 

Celkom sa mi darí aj v recitácii, získal som 1. miesto v školskom kole Hviezdoslavov Kubín. Vo svojom voľnom čase zároveň veľmi rád natáčam zábavné videá, ktorými bavím svojich spolužiakov a blízkych.

Rodičia sú teraz dočasne nezamestnaní, no tým väčšmi svoj čas venujú mojim mladším súrodencom. Môj ocko niekedy brigáduje, pomáha na stavebných prácach a tiež pôsobí vo formačnom centre pre Rómov v Čičave, kde hráva na hudobných nástrojoch a spieva. Toto centrum navštevujeme veľmi radi s celou rodinou.

Viem, že vyrastám v prostredí, kde nie je všetko ideálne. Rodičia nemajú na to, aby nás všetkých finančne podporovali v štúdiu. Bol by som veľmi rád, keby sa našiel darca, ktorý by ma sprevádzal mojou cestou, až pokiaľ sa mi nepodarí doštudovať. Rád by som potom vrátil iným deťom to, čo bude umožnené mne.