Deti

Maroš Duda

Vek: 18 Talent: divadelný talent, spev Štipendium: 1 485 €

Každý kto ma pozná vie, že som zábavný mladý muž, a na každej smutnej tvári rád vyčarím rád úsmev. Rád sa predvádzam, som excentrický a ukecaný, a práve na literárno-dramatickom odbore ktorý navštevujem, sa moje vlastnosti pozitívne zúročujú. Som rád, že sa na hodinách herectva môžem naplno „vyblázniť“ a rozvíjať svoj talent. Okrem toho spievam v detskej skupine Fil3, a taktiež sa naplno venujem skautingu v Pastoračnom centre v Čičave.

Veľmi ma baví škola, navštevujem Gymnázium v Prešove. Z  predmetov ma najviac baví angličtina, ale v zásade sa teším na každú hodinu, dokonca aj na matematiku.

Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou Divých makov, pretože finančná situácia mojej rodiny je dlhodobo zložitá. Naša rodina je súdržná, všetci si navzájom pomáhame, a veľkou oporou pre nás sú starí rodičia, ktorí nám venujú takmer všetok svoj čas, čo nám pomáha aj pri učení. Rodičia by mňa aj súrodencov veľmi radi podporovali v štúdiu viac, avšak často mi nevedia zakúpiť ani potrebné školské pomôcky, uhradiť exkurziu či zaplatiť krúžky. Budúci rok ma čaká stredná škola čo mi určite navýši výdavky, a preto by som bol rád, keby sa nájde darca ktorý by ma sprevádzal na ceste životom.