Deti

Maroš Duda

Vek: 19 Talent: divadelný talent, spev Štipendium: 1 485 €

Som Maroš Duda a každý, kto ma pozná vie, že som zábavný mladý muž a na každej smutnej tvári vždy vyčarím úsmev. Rád sa predvádzam, som excentrický, ukecaný a práve na literárno-dramatickom odbore, ktorý navštevujem sa moje vlastnosti pozitívne zúročujú. Som rád, že sa na hodinách herectva môžem naplno „vyblázniť“ a rozvíjať svoj talent. Okrem toho spievam aj v detskej skupine Fil3 a taktiež sa naplno venujem skautingu v Pastoračnom centre v Čičave.

Veľmi ma baví škola, navštevujem Strednú odbornú školu A. Dubčeka vo Vranove n. Topľou. Z  predmetov ma najviac baví angličtina, ale v zásade sa teším na každú hodinu, dokonca aj na matematiku.

Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou Divých makov, pretože finančná situácia mojej rodiny je dlhodobo zložitá. Naša rodina je súdržná, všetci si navzájom pomáhame. Veľkou oporou sú hlavne starí rodičia, ktorí nám venujú takmer všetok svoj čas, čo nám pomáha aj pri učení. Rodičia by mňa aj súrodencov veľmi radi podporovali v štúdiu viac, avšak často mi nevedia zakúpiť ani potrebné školské pomôcky, uhradiť exkurziu či zaplatiť krúžky