Projekty a kampane

Letná akadémia a workshopy

Organizujeme ich už od roku 2007. Zúčastňujú sa na nich takmer všetky deti, ktoré podporujeme v rámci štipendijného programu Divých makov. Je to pre ne jediná možnosť, ako sa na chvíľu dostať z prostredia osady.

Dávame našim deťom šancu, aby sa ich talent po celoročnej snahe vybrúsil ako diamant. Malí nádejní umelci strávia týždeň v príjemnom prostredí, ktorý je pre nich nezabudnuteľným zážitkom. A nielen preto, že zažijú také podmienky, aké, žiaľ, doma častokrát nemajú, lebo pochádzajú z chudobných rodín. Naše „máčiky“ majú šancu spoznať nových ľudí a vlastne aj seba samých a hranice svojich schopností.

Počas Letnej akadémie a workshopov sa deti venujú tancu, spevu, výtvarnému umeniu alebo divadlu. Sme radi, že už niekoľko rokov s nami spolupracujú skúsení lektori aj umelci ako napríklad uznávaná výtvarníčka Gabika Binderová či tanečník Laco Cmorej. Posledné roky nevynechá umelecký tábor ani huslistka Barbora Botošová, divadelná režisérka Naďa Uherová či herec František Balogh. Veľký obdiv u deti si získal aj skladateľ a hudobník Pavol Bodnár. Všetci títo ľudia dokážu v deťoch rozpoznať skryté semienka talentu a ukázať im, že má zmysel sa oň zodpovedne starať, aby z nich vyklíčil skutočný veľký a uznávaný talent.

Svoju celoročnú snahu mladí umelci vždy s radosťou a nadšením predvedú verejnosti v siedmy deň Letnej akadémie na podujatí Cigánsky bašavel.

Darujte našim deťom z Divých makov šancu spoznať zážitky, ktoré im dajú nádej, že žiť sa dá aj lepšie, ak na svojej šanci skutočne pracujú!

Ako môže pomôcť Váš dar:

  • 10 € zabezpečí výtvarný materiál na Letnú akadémiu pre 1 dieťa,
  • 20 € zadováži kostým na vystúpenie pre 1 dieťa,
  • 30 € stojí jednodňová účasť na Letnej akadémii pre 1 dieťa,
  • 60 € pokryje profesionálny a umelecký dohľad nad deťmi počas Letnej akadémie,
  • 100 € umožní účasť na umeleckom workshope pre 1 dieťa,
  • 240 € zabezpečí vstupenku pre 1 dieťa na 7 dňovú Letnú akademiu

Podporiť nás môžete tu.