Novinky a príbehy

Dražíme s Danglárom

10 obrazov, 10 umelcov, 1 dražba. Pre veľký záujem, tak ako aj po minulé roky, sme pre vás pripravili jedinečnú dražbu pod záštitou známeho výtvarníka Jozefa Gertli Danglára, od 10.do 17. decembra elektronická dražba obrazov, ktoré namaľovali naši mladí výtvarníci. Podporte ich talent kúpou niektorého z nich!

Svet očami našich výtvarníkov

Prezentované obrazy vznikali pod odborným vedením profesionálnej výtvarníčky Gabriely Binderovej počas Letnej akadémie v Harmónii. Sú výsledkom jedinečného pohľadu mladých ľudí na svet okolo seba. Tematicky nadväzujú na našu kampaň „Nesúď podľa obalu“, v ktorej Danglár komixovou formou opísal príbeh boja rómskeho chlapca s predsudkami. O všetkom najlepšie vypovedá obraz Jožka Goroľa – Lačho drom, ktorý v sebe nesie túžbu po premostení, akú pociťuje aj sám autor. Je to pohľad rómskeho chlapca, ktorý chce byť rešpektovaný a dennodenným úsilím na tom i pracuje. Pracovať musí o to viac, o čo sú naše predsudky väčšie,“ hovorí výtvarníčka a dodáva: „Je načase začať si všímať ľudí, ktorí nazbierali odvahu a vydali sa z istoty svojho prostredia do nie vždy priateľského a predsudkami naplneného prostredia majoritnej spoločnosti.“

 

Venujeme sa zlepšeniu kvality vzdelávania nadaných rómskych detí a zároveň sprostredkúvame ich videnie sveta prostredníctvom kultúrnych akcií či festivalov širokej verejnosti. „Spolupráca na tomto projekte ma osobne veľmi teší najmä z toho dôvodu, že svoje skúsenosti môžem posunúť ďalej a pomôcť tak začínajúcim výtvarníkom na ich ceste za sebavyjadrením,“ povedal na margo svojej účasti Danglár.

Elektronická dražba výtvarných diel je umiestnená tu. Potrvá týždeň a výťažok z predaja každého obrazu pôjde na naše aktivity v roku 2013. Zároveň je príležitosťou pre každého z vás získať originálny vianočný darček a súčasne podporiť zmysluplný projekt.