Absolventi

Zuzana Šimčíková

ZUZANIN PRÍBEH

Zuzku do Divých makov prihlásila bývalá pani učiteľka Miška Kutelyová, ktorá si všimla Zuzkin veľký záujem o vzdelávanie. „Určite by som sa snažila na sebe pracovať, aj keby som v Divých makoch nebola. Určite by som nedokázala sedieť doma a len tak čakať na niečo – tak to teda nie,“ vyhlásila odhodlane. Na prvý pohľad je jasné, že si veľmi dobre uvedomuje, akú dostala príležitosť a ostatné záleží len na nej. Preto na sebe usilovne pracuje, čo potvrdzujú aj pedagógovia. Keď sa jej podarí úspešne ukončiť strednú školu, chcela by získať možnosť študovať herectvo, tanec a spev.

Konečne má priestor na štúdium

Zuzka je odmalička obklopená deťmi – má štyroch bratov a sestru a veľa svojho času venuje aj svojej maličkej neterke Karolínke. Najviac ju baví street dance a vymýšľanie tanečných choreografií. Tanečná živelnosť niekedy ovplyvňuje aj jej študijné výsledky, ale ako hovorí jej okolie, čím je staršia, tým je jej prístup k učeniu zodpovednejší. Určite na to mal vplyv aj internát. „Moje rodinné prostredie nie je najhoršie, ale je nás doma veľa. Chcem sa raz mať lepšie, aby som v budúcnosti, keď budem mať rodinu, nikdy nemusela žiť v takom prostredí,“podelila sa o svoj názor Zuzka. Doma ich bolo totiž veľa, jej rodičia nekládli dôraz na školu a medzi súrodencami nemala vhodné prostredie na prípravu.

Verí vo svoje sny

To, že vďaka Divým makom spoznala vyššiu životnú úroveň, ju inšpirovalo k vytváraniu osobných cieľov. Preto, aby sa im priblížila, si rada nechá poradiť od nových ľudí v jej živote. Bez tejto príležitosti by s najväčšou pravdepodobnosťou zostala v osade. No po nových skúsenostiach má jasnejšie v tom, čo chce, čo nechce a praje si byť inšpiráciou i pre svoje okolie. „Urobila by som všetko preto, aby sa mali lepšie. Určite by som im ukázala cestu, že sa dá žiť aj inak. Ale jedna vec je, že im chcem pomôcť, ale čo z toho, keď to nechcú oni sami,“uzavrelo dievča, ktoré má však jasno a je rozhodnuté žiť inak ako mnohí v osade. Zuzka verí vo svoje sny. „Určite sa mi splnia, ale nesmiem predbiehať, lebo to chce čas…“ presvedčene dodala.