Absolventi

Jozef Goroľ

JOŽKOV PRÍBEH

Jožko patrí medzi tie deti, ktoré sú jasným dôkazom, že Divé maky pomáhajú meniť osudy. Chlapec sám priznáva, že bez nich by možno patril ku skupine chalanov, ktorí nechodia do školy a sú problémoví. Vďaka ľuďom z programu dokázal zmeniť spôsob, akým trávi čas. Jožkova veľká záľuba je v hre na elektrickú gitaru a dokonca má aj svoju hudobnú skupinu. Svoj talent ukázali aj na Bašaveli v  Senci, kde ohúrili nielen návštevníkov, ale aj samotného režiséra Bašavelu. Záľuba v hre na gitaru ho priviedla aj do Divých makov, kam ho prihlásili ľudia z pastoračného centra. Videli, že má talent a hľadali spôsob, ako získať finančné prostriedky pre jeho ďalší rozvoj.

Ťažké rozhodovanie

Hudba však nie je jeho jediná láska. Jožko aj veľmi rád maľuje. V minulosti navštevoval základnú umeleckú školu, avšak časovo mu to už nevychádzalo keďže väčšinu svojho času začal venovať štúdiu na strednej škole elektrotechnickej, kde je momentálne vo štvrtom ročníku. „Mám rád školu. Mojím snom je vyštudovať vysokú školu a mať prácu, aby som mohol pomôcť rodičom v ich finančnej situácii,“ povedal školák.

Študuje aj mama

Jožko pochádza zo skromných pomerov. V malom domčeku býva s dvomi súrodencami a s rodičmi, ktorí sú na svojho nadaného syna nesmierne hrdí. „Chcel by som hlavne pomôcť svojim rodičom, aby si našli prácu a mali sme sa lepšie,“ zdôveril sa Jožko a dodal: „Mamina teraz študuje na strednej škole sociálnu prácu, lebo by si chcela urobiť maturitu. Aj ja chcem na sebe rovnako pracovať, aby som sa stále zlepšoval.“