Absolventi

Adrián Sivák

ADRIÁNOV PRÍBEH

Hoci bol Adrián pôvodne do Divých makov zaradený ako tanečný talent, vzhľadom na jeho priority sa neskôr vyprofiloval ako študijný talent. Po úspešnom ukončení gymnázia sa dostal na vysokú školu, študuje bakalársky stupeň na Technickej univerzite v Košiciach. Tanec je však stále jeho vášňou. Aktívne sa zúčastňuje vystúpení Divých makov. V spolupráci s lektorom Divých makov Lackom Cmorejom, ktorý je jeho veľkým vzorom, sa prezentuje aj na ďalších podujatiach. Svoje skúsenosti začal odovzdávať deťom. Ako učiteľ tanečného krúžku pôsobil na základnej škole v Ždani.

Zamestnanie rodičov pomáha

Rovnako ako mnohé deti z Divých makov, aj jeho pri štúdiu motivuje vízia, že raz bude môcť svojej rodine vrátiť ich podporu finančnou pomocou. „Aby sme sa mohli mať lepšie ako doteraz,“ usmial sa. Adrián patrí medzi tie deti, ktorým výrazne svojim prístupom a starostlivosťou pomáhajú rodičia. Snažia sa mu zabezpečiť čo najlepšie podmienky na realizáciu školských povinností. Obaja pracujú vo fabrike na výrobu káblov v Bardejove. Adrián však nenecháva všetko na nich. Popri vysokej škole často brigáduje, v lete si privyrábal 2 mesiace v Holandsku.

Cieľ, za ktorým chce ísť

„Finančné prostriedky z programu mi veľmi výrazne pomáhajú pri dosahovaní toho, čo by som raz v živote chcel dokázať.“ dodal Adrián, pre ktorého je momentálne cieľom predovšetkým úspešné štúdium. Jeho prianím je stretnúť sa osobne i s tanečníkom Lacim Strikom a dostať možnosť zatancovať si v jeho tanečnej škole.  Adriánova vízia po štúdiu je jasná: „Dobrá práca po skončení štúdia a ničím nerušený život s rodinou.“