Projekty a kampane

Merch Divých makov

Divé maky majú za sebou úspešnú crowdfundingovú kampaň s názvom Divé maky: Podporte talentované rómske deti a získajte originálny umelecký merch. Počas tejto dvojmesačnej zbierky na platforme Donio sa nám podarilo naplniť celú výzvu a dokopy vyzbierať 7 076 € za pomoci vyše 150 rôznych darcov.  

Za podporu Divých makoch si  podporovateľa mohli vybrať jednu z odmien – prvý merch Divých makov. Ten vznikol vďaka našim šikovným štipendistom Braňovi Piskorovi a Márii “Horalke” Bartošovej. Obaja vytvorili svoje návrhy ešte počas Letnej akadémie a to motív „Tanečnica“ a „Džungľa kvetov“. Tieto motívy sa nám podarilo zvečniť na krásnych tričkách, taškách a aj printe. 

Do našej kampane sa zapojilo aj niekoľko osobností, vrátane umelkýň Kristíny Svarinskej, Doroty Nvotovej, Natálii Puklušovej, Petri Polnišovej, bankárky a filantropky Eleny Kohútikovej, rappera Lyrika H, podnikateľky a majiteľky dizajnového obchodu Slavica Ivici Juskovej, moderátora Martina Nikodýma, tanečníka Laca Cmoreja, missky Frederiky Kurtulíkovej, PR špecialistky Silvie Kušnírovej a Soni Lexmanovej, odborníka na informačnú bezpečnosť Tomáša Kriššáka a ďalších. 

Vďaka vyzbieranej sume vieme pokryť náklady ako cestovné a školské pomôcky pre 17 detí na 1 školský polrok