Deti

Mária Bartošová

Vek: 17 Talent: tanec Štipendium 

Mária aj so svojou sestrou Alexandrou spolu žijú v detskom domove v Novej Bani (po novom v Centre pre deti a rodiny), keďže sa o ne ich rodičia nedokázali adekvátne postarať. Napriek náročným životným situáciám, ktorými si prešli už v útlom veku dievčatá nestrácajú optimizmus a vieru v lepšie zajtrajšky.

Mária sa od malička venovala tancu, svoju školu reprezentovala na rôznych okresných, či celoslovenských súťažiach. Vystupovala tiež v rámci benefičných koncertov Najmilší koncert roka. Aj napriek umeleckým aktivitám ktoré zdieľala so svojimi sestrami, ju to vnútorne ťahalo viac k športu, najmä k futbalu. Za ideálne strávený voľný čas považuje futbal s chlapcami, ktorí sú tiež umiestnení v Centre pre deti a rodiny. Príležitosť, ktorú jej dávajú Divé maky by rada pevne uchopila do svojich rúk a konečne sa realizovala v tom, k čomu ju to najviac ťahá, a to je ženský futbal. Popri bohatých mimoškolských aktivitách sa Mária samozrejme venuje aj štúdiu. Momentálne navštevuje Odborné učilište internátne Viliama Gaňu v Banskej Bystrici, kde získava vzdelanie v odbore opatrovateľka. 

Mária by veľmi rada využila pomoc od darcu na dofinancovanie aktivít, zameraných na rozvoj svojho talentu. Taktiež by sa chcela stať pevnou súčasťou komunity Divých makov, stretávať sa s inšpiratívnymi mladými ľuďmi, ktorí sú na sebe ochotní aktívne pracovať, posúvať sa vpred.