Deti

Mária Bartošová

Vek: 18 Talent: vizuálne umenie  

Volám sa Mária Bartošová a aj so sestrou Alexandrou spolu žijeme v detskom domove v Novej Bani (po novom v Centre pre deti a rodiny), keďže sa o nás rodičia nedokázali adekvátne postarať. Napriek náročným životným situáciám, ktorými sme si prešli už v útlom veku ale nestrácame optimizmus a vieru v lepšie zajtrajšky.

Odmalička sa venujem tancu. Svoju školu som tiež reprezentovala na rôznych okresných či celoslovenských súťažiach. Vystupovala som aj v rámci benefičných koncertov Najmilší koncert roka. Momentálne ma to ale viac ťahá k umeniu. Roky som žila tancom, v poslednom období som ale „objavila“ fotografovanie a v tom sa chcem viac rozvíjať.

Príležitosť, ktorú mi dávajú Divé maky by som rada pevne uchopila do svojich rúk a konečne sa realizovala v tom, k čomu ma to najviac ťahá. Popri bohatých mimoškolských aktivitách sa  samozrejme venujem aj štúdiu. Momentálne navštevujem Odborné učilište internátne Viliama Gaňu v Banskej Bystrici, kde získam vzdelanie v odbore opatrovateľka. 

Veľmi rada by som využila pomoc od darcu na dofinancovanie aktivít, zameraných na rozvoj talentu. Taktiež by som sa chcela stať pevnou súčasťou komunity Divých makov, stretávať sa s inšpiratívnymi mladými ľuďmi, ktorí sú na sebe ochotní aktívne pracovať a posúvať sa vpred.