Fond Divé Maky

Fond Divé Maky

Vďaka Fondu Divé maky dokážeme ešte efektívnejšie pomáhať získať potrebné vzdelanie a mentoring nadaným rómskym deťom z komunít ohrozených chudobou.

Komplexné financovanie vzdelania zabezpečujeme prostredníctvom Fondu, do ktorého môžete prispieť aj vy. 

S vašou podporou pomôžeme väčšiemu počtu nadaných detí.

Čo dokážu financie z Fondu pokryť:​

 
  • individuálnu podporu vzdelania detí, ktoré nemajú žiadne alebo iba čiastočne pokryté štúdium, teda aj tých, ktoré neboli zaradené do štipendíjneho programu Divých makov

  • ďalšie aktvity rozširujúce schopnosti a vedomosti detí, ako je napríklad Letná akadémia

  • časť financií využijeme na zisk ďalších darcov do Fondu, nie však viac ako 20 %

Ako vaša pomoc podporí vzdelanie jedného dieťaťa?

     
25 €
uhradí cestovné náklady do školy na jeden mesiac

50 € pokryje mesačné náklady na mentoring

75 € zabezpečí školské pomôcky na jeden školský polrok

 150 € zaplatí internát na tri mesiace

Kto sú herci zo spotu na Fond Divé maky? Sú to naši nadaní štipendisti!

Roman Všetička, 14 rokov, baletný talent

Romankov najväčší sen je stať sa uznávaným baletným tanečníkom. Tvrdo na sebe pracuje, preto ho prijali na súkromné tanečné konzervatórium v Liptovskom Hrádku. Vďaka svojej húževnatosti dokonca už ako jeden z mála študentov tancoval v mnohých predstaveniach v Slovenskom Národnom Divadle. Pokryť náklady na finančne náročné štúdium je pre jeho rodičov, ktorí sa starajú o 3 ďalších súrodencov, nemožné. Vďaka podpore darcov Divých Makov sa Romanko vydal na cestu úspechu už v mladom veku. Aby svoj talent mohol ďalej rozvíjať, potrebuje aj vašu pomoc.

Agáta Berková, 11 rokov, šachový a študijný talent

Všestranne nadaná Agátka má veľmi rada školu, čomu svedčí aj jej výborný prospech, a jej ciele vôbec nie sú malé! Najradšej by sa stala právničkou alebo vedkyňou. 
Už od 6 rokov hrá súťažne šach, ktorý ju naučil hrať ocko. Remízovala dokonca aj s medzinárodným majstrom z Kanady.
Pre skromný rodinný rozpočet je však štúdium a šach enormná záťaž, preto by uvítala, keby ste jej dali šancu a ona mohla financie využiť na zlepšenie tréningových podmienok, registračné poplatky a súťaže.

Ján Krempaský, 12 rokov, hokejový talent

Janko sa venuje hokeju už niekoľko rokov, navštevuje športovú triedu a hrá za HK Poprad. Minulý rok sa stal najlepším strelcom mužstva napriek svojmu poraneniu, ktoré mu umožnilo hrať len 13 zápasov z 28.
Jeho cieľom je reprezentovať Slovensko, ale na túto cestu potrebuje okrem nadania a motivácie aj veľa financií. Dajte mu šancu rozvíjať svoj talent a možno ho budete o pár rokov povzbudzovať na Majstrovstvách!

Fond Divé maky podporili
logo DM
Nadácia Tesco
Curraprox
Logo ACF