Absolventi

Roland Oláh

Volám sa Roland a pochádzam z Katarínskej Huty pri Cinobani. Študujem nadstavbový ročník odbor grafik na Súkromnej strednej umeleckej škole v Hodruši – Hámroch pri Banskej Štiavnici. Moji rodičia sú na mňa hrdí, veď ma chceli prijať hneď na viacero škôl. Podporujú ma v štúdiu a rozvoji ako sa dá. Mama je však už dlhší čas nezamestnaná a otec momentálne pracuje iba na príležitostných fuškách. Bývame skromne, no doma nám nič nechýba.

Hovoria o mne, že som veľmi nadaný výtvarník, baví ma kreslenie, maľba. Chcem sa stále zlepšovať a rád by som v budúcnosti napredoval aj na vysokej škole.Okrem výtvarného umenia sa vo voľnom čase venujem aj hudbe. S kamarátmi máme rapovú kapelu. V našich textoch chceme šíriť pozitíve myšlienky a nabádať rovesníkov, aby žili plnohodnotný život bez drog. Na konci školského roku 2014 som vystupoval spolu s ostatnými chalanmi z rapovej skupiny na záverečnom koncerte projektu Zelená škola v Bratislave. Mnohí tvrdia, že sa naše pesničky vyrovnajú profesionálnym kapelám hraným v rádiách. Už dva krát sme hrali na Cigánskom bašáveli, ktorý organizujú Divé maky.

Štipendium Divých makov bude pre mňa aj moju rodinu veľkou podporou. Rodičia sú mi veľkou pomocou a robia všetko preto, aby som mohol rozvíjať svoj talent a ďalej študoval, no ich možnosti sú obmedzené našou finančnou a materiálnou situáciou.