Deti

Ernest Kováč

Vek: 19 Talent: Hra na saxofón Rozpočet: 1 122 €

Volám sa Ernest Kováč a mojím najväčším snom je stať sa svetoznámym saxofonistom. Moji rodičia si nemohli dovoliť kúpiť mi vlastný nástroj, tak som poctivo trénoval aspoň hru na flautu, vďaka ktorej som nadobudol potrebné zručnosti. Prostredníctvom Divých makov som napokon saxofón dostal, z čoho sa veľmi teším a denne na ňom cvičím aj niekoľko hodín.

Od mojich piatich rokov navštevujem ZUŠ v Žiari nad Hronom. Mám za sebou niekoľko koncertov a vystúpení u nás v Prestavlkoch, ale i v Hliníku nad Hronom či v Bratislave. Vďaka Divým makom som bol vybratý aj na hudobné vystúpenie, pri príležitosti prestížnej aukcie výtvarných diel v spolupráci s aukčnou spoločnosťou Soga. Samozrejme, svoj talent každoročne rád prezentujem aj na festivale Galaprogram Divých makov.

V škole patrím k veľmi dobrým žiakom a zatiaľ nosím domov iba jednotky, sem tam nejakú dvojku. Okrem školy a hry na flautu rád hrávam futbal s otcom, bratrancami a flórbal s chlapcami v škole. Mám aj psíka, o ktorého sa príkladne starám. Najprv možno pôsobím ako tichý, hanblivý chlapec, no pod povrchom som smelý a veselý chalan, ktorý sa teší z hudby a zo života.