Absolventi

Mário Žiga

Som Mário a po rodičoch som zdedil lásku a talent k hudbe. Mám 11 rokov a práve začínam už piaty ročník na ZŠ v Prakovciach, kde aj bývame. Som smelý a baví ma vystupovať. Zvládam aj náročné piesne a nové skladby sa dokážem naučiť za chvíľku. Už tretí rok chodím do Základnej umeleckej školy, kde sa učím hrať na husle.

Moji rodičia sú mi dobrým príkladom. Starajú sa o nás ako vládzu. Obaja majú vyštudované konzervatórium a uvedomujú si, aké je vzdelanie dôležité. Mama pracuje ako asistentka terénnej sociálnej práce v obci a otec má namáhavú prácu v miestnej fabrike. Okrem mňa majú rodičia ešte dve dcéry, moje sestry, Bianka a Máriu. Obe sú veľmi nadané a ambiciózne a ich snom je dostať sa taktiež do Divých makov. Bianka bude v ďalšom roku chodiť na gymnázium v Hnúšti. Je výborná študentka a v budúcnosti by chcela študovať medicínu. Najmladšia Mária má zase výtvarné nadanie a možno bude jedného dňa úspešná umelkyňa.

Husle nie sú jediné čo ma baví, rád aj športujem, ale aj veľmi pekne spievam a dokonca ma bavia aj spoločenské tance. Naša finančná situácia je obmedzená. Divé maky sú veľkou šancou pre mňa a aj moju rodinu. „Snívam o hudbe, ktorá mi dáva nádej a posúva ma ďalej“.

**Ak by ste mohli byť mojím darcom, prosím kontaktujte Divé maky na divemaky@divemaky.sk **

ĎAKUJEM!