Absolventi

Igor Hunka

IGOROV PRÍBEH

Dnes už osemnásťročného chlapca od detstva nesmierne bavil tanec. Už keď tancoval v krúžku na základnej škole a učil sa prvé breakdanceové saltá na ulici s kamarátmi, sníval o profesionálnej kariére. Jeho sny dostali zelenú po tom, čo prestúpil na inú základnú školu. „Moja učiteľka vo mne videla skrytý talent. Najprv ma nechala zatancovať na vystúpení a potom sa ma spýtala na Divé maky,“ rozhovoril sa mladý tanečník. Vtedy dvanásťročný žiak sa poradil s rodičmi, ktorí boli rozhodne za.

Dali mu všetko

Dnes vďaka vtedajšiemu rozhodnutiu študuje už v treťom ročníku Súkromného konzervatória Alkana. Hoci miluje predovšetkým hiphop, v škole prišiel na chuť aj baletu, džezu, či stepu. Venuje sa však aj herectvu, spevu a klavíru, pretože študuje odbor muzikál, ktorému by sa rád raz venoval. „Alebo tancu,“ dodal stredoškolák, ktorý je šťastný, že mu táto príležitosť prišla do života. „Bez Divých makov by som určite nebol na tejto škole. Takže dali mi všetko,“ so smiechom povedal. „Ukázali mi iný svet, taký lepší a ja som im za to vďačný,“ úprimne sa vyznal Igor, ktorého vďaku zdieľajú aj jeho rodičia. „Podporujú ma a sú radi za mňa,“ povedal.

Raz prihlási aj brata

Keď rodičia vidia spokojného Igora, uvažujú, že časom prihlásia do štipendijného programu aj jeho deväťročného brata. „Prihlásime ho, keď bude mať tak 12, ako som mal ja. Lebo on ešte nedokáže byť bez mamy,“ prezradil starší súrodenec. No priznal, že na začiatku prvého ročníka v Alkane mu tiež mama veľmi chýbala. „Rodina mi chýba stále, ale už to zvládam,“ vyjadril sa. A navyše, hoci nové skúsenosti rodinu nenahradia, dávajú mu mnoho. „Spoznal som veľa super ľudí, veľmi ma to baví a cením si, že na workshopoch stretávam skvelých ľudí, ako napríklad Lacko Cmorej. A Vďaka Divým makom som stretol aj svoju najlepšiu kamarátku Mirku Žaludekovú,“ pochvaľoval Igor.