Správna rada

silvia-skpr (1)

Mgr. Silvia Kušnírová
členka správnej rady – zodpovedá za strategické smerovanie, obsahové napĺňanie stanov organizácie a fundraising
silvia@skpr.sk

Silvia majitelkou PR agentúry SKPR STRATEGIES, ktorá sa okrem full-servicu pre firmy ako Amazon, Microsoft, AVON, Alo diamonds či Bencik Culinary Group, venuje cielen podpore charitatívnych projektov a projektov firemnej filantropie.

Silvia má za sebou 15 rokov skúseností v oblasti komunikácie. V rokoch 2012-2013 bola prezidentkou Asociácie public relations SR (APR SR). Má za sebou množstvo úspešných komunikačných projektov a stratégií, vrátane spolupráce na zadaniach, ktoré jej agentúre vyslúžili ocenenia SABRE AWARDS a GLOBAL SABRE AWARDS, ktorými medzinárodná porota oceňuje najlepšie projekty v oblasti komunikácie a public relations na svete.

Pred kariérou v PR pracovala desať rokov ako novinárka a moderátorka politických diskusných relácií v elektronických médiách. Ešte v čase „mečiarizmu“ pracovala ako moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Žurnál v Rádiu Twist. Od roku 2003 pripravovala a moderovala politickú diskusnú reláciu V politike pre televíziu TA3. Za túto reláciu získala v roku 2004 dve novinárske ceny: V televízii JOJ vysielala vlastnú, “na mieru šitú” politickú talk-show s názvom Politika.SK. Komunikáciu študovala nielen na Slovensku, ale aj v USA a Veľkej Británii, kde zároveň absolvovala viaceré prestížne stáže vrátane BBC, CNN London, či Voice of America. Silvia patrí k vyhľadávaným koučom v oblasti mediálnych a komunikačných tréningov. Pod značkou MEET THE PRESS vedie školu komunikácie pre top manažérov, podnikateľov, či všetkých tých, ktorí si uvedomujú, že vedieť komunikovať o svojej práci a cieľoch je rovnako dôležité ako dosahovať ich. Vrámci koníčka vyštudovala výživu na Institute for Integrative Nutrition v New Yorku. Rada robí veci, ktoré majú zmysel a širší spoločenský dosah, pomáha tým, ktorí sa snažia, a jej celoživotným krédom je: Si tým, čo zo seba urobíš.

 

bkohutikova

Mgr. Barbora Kohútiková
predsedníčka správnej rady – zodpovedá za finančný a personálny manažment, správu organizácie a fundraising
bkohutikova@divemaky.sk

Vyštudovala som PdF UK v Bratislave, odbor sociálna práca. V rokoch 2003 – 2005 som pracovala v Slovenskej Humanitnej rade na projekte sociálnej asistencie pre utečencov v rámci projektu financovaného zo zdrojov UNHCR. Po rozhodnutí opustiť prostredie terénu som pár mesiacov pracovala v ziskovom sektore, ale práca ma nenapĺňala, a tak som sa rozhodla vrátiť späť do tretieho sektora. V septembri 2005, po oslovení Vladislavou Dolníkovou, som začala pracovať v PRO DONUM, najskôr ako koordinátorka programu Divé maky, o rok neskôr ako riaditeľka. Na jeseň v roku 2008 som spolu s Vladislavou Dolníkovou a Martinom Krajčím založila občianske združenie Divé maky, kde zároveň pôsobím ako správkyňa.

 

Aviary-Photo_130863562860508532-1

Ing. Mária Potočárová Rybaričová
člen správnej rady s senior manager Divých makov, o.z.

mpotocarova@divemaky.sk

Na práci v Divých makoch ma oslovilo to, že ide o skutočnú pomoc skutočným deťom, ktorých osudy boli často ťažké a zložité, ale aj napriek tomu, dokázali zabojovať, využiť svoj potenciál a s pomocou Divých makov na sebe zapracovať a spraviť veľký posun vpred. Je krásne dať v živote niekomu šancu a vidieť ako Vám rastie pred očami a vyvíja sa. Som vďačná za to, že môžem byť pri tom, že môžem byť súčasťou tímu, ktorý pomáha tieto životné šance deťom dávať a robí to s radosťou.