Správna rada

silvia-skpr (1)

Mgr. Silvia Kušnírová
členka správnej rady – zodpovedá za strategické smerovanie, obsahové napĺňanie stanov organizácie a fundraising
silvia@skpr.sk

Silvia majitelkou PR agentúry SKPR STRATEGIES, ktorá sa okrem full-servicu pre firmy ako Amazon, Microsoft, AVON, Alo diamonds či Bencik Culinary Group, venuje cielen podpore charitatívnych projektov a projektov firemnej filantropie.

Silvia má za sebou 15 rokov skúseností v oblasti komunikácie. V rokoch 2012-2013 bola prezidentkou Asociácie public relations SR (APR SR). Má za sebou množstvo úspešných komunikačných projektov a stratégií, vrátane spolupráce na zadaniach, ktoré jej agentúre vyslúžili ocenenia SABRE AWARDS a GLOBAL SABRE AWARDS, ktorými medzinárodná porota oceňuje najlepšie projekty v oblasti komunikácie a public relations na svete.

Pred kariérou v PR pracovala desať rokov ako novinárka a moderátorka politických diskusných relácií v elektronických médiách. Ešte v čase „mečiarizmu“ pracovala ako moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Žurnál v Rádiu Twist. Od roku 2003 pripravovala a moderovala politickú diskusnú reláciu V politike pre televíziu TA3. Za túto reláciu získala v roku 2004 dve novinárske ceny: V televízii JOJ vysielala vlastnú, “na mieru šitú” politickú talk-show s názvom Politika.SK. Komunikáciu študovala nielen na Slovensku, ale aj v USA a Veľkej Británii, kde zároveň absolvovala viaceré prestížne stáže vrátane BBC, CNN London, či Voice of America. Silvia patrí k vyhľadávaným koučom v oblasti mediálnych a komunikačných tréningov. Pod značkou MEET THE PRESS vedie školu komunikácie pre top manažérov, podnikateľov, či všetkých tých, ktorí si uvedomujú, že vedieť komunikovať o svojej práci a cieľoch je rovnako dôležité ako dosahovať ich. Vrámci koníčka vyštudovala výživu na Institute for Integrative Nutrition v New Yorku. Rada robí veci, ktoré majú zmysel a širší spoločenský dosah, pomáha tým, ktorí sa snažia, a jej celoživotným krédom je: Si tým, čo zo seba urobíš.

Aviary-Photo_130863562860508532-1

Ing. Mária Potočárová Rybaričová
senior manager a správkyňa Divých makov, o.z.

mpotocarova@divemaky.sk

Na práci v Divých makoch ma oslovilo to, že ide o skutočnú pomoc skutočným deťom, ktorých osudy boli často ťažké a zložité, ale aj napriek tomu, dokázali zabojovať, využiť svoj potenciál a s pomocou Divých makov na sebe zapracovať a spraviť veľký posun vpred. Je krásne dať v živote niekomu šancu a vidieť ako Vám rastie pred očami a vyvíja sa. Som vďačná za to, že môžem byť pri tom, že môžem byť súčasťou tímu, ktorý pomáha tieto životné šance deťom dávať a robí to s radosťou.

 

 

 20045718_10156416853438012_8666872407260085703_oMgr. Barbora Kohútiková – členka správnej rady, zakladateľka Divých makov

bkohutikova@divemaky.sk

Mgr. Barbora Kohútiková  vyštudovala Sociálnu prácu na PF UK v Bratislave. Je spoluzakladateľkou programu Divé maky a občianskeho združenia Divé maky. V organizácii je už viac ako 13 rokov zodpovedná za stratégiu, finančný a personálny manažment, fundraising a supervíziu. Má za sebou dlhoročnú prax v oblasti písania, riadenia a supervidovania projektov podporených z rôznych grantov štrukturálnych fondov (ESF, EQUAL), Nórskeho finančného mechanizmu, EÚ grantov ako Erazmus + či grantov z firemných nadácií. Rómskou problematikou sa zaoberá už 13-ty rok, predtým dva roky pracovala s utečencami pre Humanitnú radu v rámci partnerskej spolupráce s UNHCR.