Novinky a príbehy

Veľkolepá oslava 18. narodenín Divých makov!

Program Divé maky oslavuje svoje 18. narodeniny. Tento významný deň sme oslávili so všetkými našimi štipendistami, ale aj partnermi, darcami a fanúšikmi, ktorí nás celé tie roky podporovali. Galaprogram sa uskutočnil 19. 08. 2023 o 18:00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Program bol naozaj veľkolepý. Súčasní, ale aj bývalí štipendisti Divých makov sa predviedli „v plnej paráde“. Ako vždy sme si pre vás pripravili umelecký zážitok plný hudby, spevu, hereckých výkonov a  vizuálneho umenia. Tento rok sme si pre Vás však pripravili aj niekoľko prekvapení

Po otvorení Galaprogramu nasledovala špeciálna diskusia. Slovo dostala správkyňa organizácie Divé maky Barbora Mistríková, ale aj úspešní absolventi programu, ktorí popísali ich osobné príbehy, a tiež akú úlohu v ich životoch zohrali Divé maky.

Tohtoročnou zaujímavosťou bol aj krst nového albumu Divých makov s názvom Rómska hudba bez predsudkov. Tento unikátny album vo forme CD alebo USB kľúču si aj naďalej môžete zakúpiť. Stačí nám napísať mail na adresu divemaky@divemaky.sk a Vám následne pošleme údaje k platbe a album bude Váš.

O hudobný program sa postarali naši šikovní hudobníci a speváci pod taktovkou Barbory Botošovej. Námestím sa niesli strhujúce rytmy, ale aj pomalšie ťahavé piesne, čo chytajú za srdce. Hudbu a spev dopĺňal tanec, v ktorom zažiarila skupina tanečných talentov, ako ste ich doposiaľ nevideli. Sprevádzal ich aj známy tanečník a choreograf Lacko Cmorej. 

Na svoje si prišli i milovníci divadla a výtvarného umenia. Naši divadelníci na pódiu spoločne predviedli pútavé divadelné predstavenie s rómskou tematikou pod vedením Zuzany Strnátovej, zatiaľ čo Katarína Slaninková spolu s výtvarníkmi z Divých makov vystavila umelecké diela, na ktorých sa návštevníci mohli kochať celý večer. 

 

Dospelosť sa slávi len raz, preto sme veľmi rady, že sme ju mohli osláviť spolu s nami! 

Realizované s finančnou pomocou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a tiež Bratislavského samosprávneho kraja. Partneri podujatia sú BKIS a Staré mesto Bratislava.