Novinky a príbehy

Nové CD Divých makov

Ak by ste si chceli kúpiť náš nový album, napíšte nám prosím email na adresu divemaky@divemaky.sk, my Vám následne pošleme údaje k platbe a album Rómska hudba bez predsudkov bude váš!

Po dlhšej pauze prichádzame s úplne novým, v poradí už tretím albumom s názvom Rómska hudba bez predsudkov. Tentokrát sme si pre vás pripravili 10 špeciálnych piesní v originálnom prevedení našich skvelých štipendistov a štipendistiek. Na albume nájdete to najlepšie z rómskej hudby: rytmické čardáše aj pomalé ťahavé piesne a to všetko v kvalitnom hudobnom, ale aj speváckom prevedení. Skrátka, je tam niečo pre každého! K dvom piesňam si dokonca môžete už teraz pozrieť aj videoklip: Mamo Mamo Avri užarav.

Album si budete môcť čoskoro aj kúpiť a to hneď v dvoch rôznych formátoch: CD USB kľúč. Či si už zvolíte klasické CD alebo špeciálny USB kľúč, na oboch nájdete 10 krásnych skladieb a tiež booklet s vizuálmi od našich výtvarných talentov, ktoré vznikli pod vedením akademickej maliarky Kataríny Slaninkovej. Kúpa nového albumu bude možná priamo na Galaprograme Divých makov, ktorý sa bude konať 19. 08. 2023 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave alebo aj priamo na našej webovej stránke. Stačí kliknúť na link, prispieť minimálne sumou 20 € a do poznámky napísať slovo „CD“ alebo „USB“ a nový album bude váš.  

O hudobnú produkciu, réžiu, aranžmány a husle sa postarala Barbora Botošová. Hudobné podklady k trom skladbám nám poskytol známy umelec Eugen Botoš. Našich spevákov viedla hlasová pedagogička Michaela Bobeková, ktorá si na albume aj sama zaspievala. Ďakujeme aj ďalším spolupracujúcim hudobníkom Vladimír Homola (cimbal), Adolf Plachetka (kontrabas), Ján Rigó (kontrabas), Marek Milko (gitara), Juraj Raši (bicie) a Vojtech Botoš (viola). Poďakovanie patrí aj Igorovi Baarovi a Loft studiu za nahrávanie, mixovanie a mastering a tiež Miracle, s. r. o. za grafické spracovanie a vytvorenie nosičov.  

Špeciálna vďaka samozrejme patrí našim štipendistom a štipendistkám za ich hudobno-spevácke výkony a tiež výtvarné diela, bez ktorých by album ani nemohol vzniknúť. Ďakujeme Alexandre Bartošovej (spev), Ernestovi Kováčovi (saxofón), Timei Kóšovej (spev), Vanese Sivákovej (spev), Patrikovi Šarközimu (spev), ale tiež Agáte Berkovej, Terézii Halgašovej, Liane Vajdákovej, Branislavovi Piskorovi, Márii Bartošovej a Martine Sivákovej. Vďaka nim všetkým je album umelecký zážitok po hudobnej a aj vizuálnej stránke.

Album je vytvorený s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín (KULTMINOR) a z projektu ROMAS, ktorého cieľom je podporovať rómske sociálne angažované umenie na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku. Partnermi projektu sú IQ Roma Servis a maďarská mimovládna organizácia Szubjektiv, pričom projekt je spolufinancovaný z programu Erazmus+.