Novinky a príbehy

Deň Divých makov

4. apríla 2012

Deň Divých makov sme s nadšením organizovali v tomto roku po prvýkrát. Symbolicky sme pre náš zbierkový deň vybrali týždeň, počas ktorého všetci Rómovia oslavujú svoj Medzinárodný deň.

Rómovia si 8. apríla pripomínajú svoje celonárodné stretnutie v britskom Orpingtone z roku 1971, kedy sa delegáti zo 14 krajín dohodli na spoločnej hymne. Stala sa ňou pieseň Gelem gelem, čo v preklade znamená „Išli sme, išli“. Ďalším symbolom je zeleno-modrá vlajka s červeným kolesom, ktorá symbolizuje nebo, zem a kočovný život.

Deň Divých makov sme sa rozhodli venovať nielen pripomenutiu, že aj v našej spoločnosti majú Rómovia svoje miesto, ale aj zbierke pre mladé talenty z Divých makov. Chceme, aby aj rómske deti z chudobného prostredia dostali možnosť zúčastniť sa umeleckého tábora Letná akadémia, vďaka ktorej budú mať možnosť pracovať na svojom rozvoji s významnými umelcami. Získajú nové cenné skúsenosti, motiváciu a inšpiráciu a zároveň strávia príjemný týždeň s kamarátmi mimo domova.

Našich dobrovoľníkov s pokladničkami ste mohli stretnúť v Bratislave v uliciach Starého Mesta, Dome kultúry Zrkadlový háj, obchodných centrách Avion, Polus, Danubia a v hypermarketoch Tesco. Spoznať ste ich mohli podľa bieleho trička, červenej šiltovky – obe s logom Divých makov.

tricko-s-logom_fullsiltovka-s-logom_full

Niesli so sebou plastovú uzamknutú pokladničku s evidenčným číslom a logom organizácie a povolenie o zbierke. Za príspevok ste od nich mohli dostať náramok proti urieknutiu alebo pripínací divý máčik. Tiež rozdávali informačný leták o zbierke.

naramok-proti-urieknutiu_fullpokladnicka-w600_fulldivy-macik_full

Svoj talent, deti z Divých makov, predviedli v obchodnom centre Polus. Vystúpili tanečníci a speváčka ako aj profesionálni tanečníci spolupracujúci s Divými makmi Street dance academy a Credance. Akciu moderoval Matej „Sajfa“ Cifra.

Podporiť nás stále môžete:

  • zaslaním prazdnej SMS správy na číslo 821 v hodnote 2 € (Orange, Telekom, O2)
  • vložením finančného daru na účet verejnej zbierky č. 2924837379/1100, Tatra banka
  • on line darovaním prostredníctvom našej webovej stranky www.divemaky.sk

Použitie výnosu:

Výnos verejnej zbierky 1 231,77 EUR je určený na organizáciu týždňovej Letnej akadémie
a workshopov roku 2012

Ďakujeme! Paľikerav!