Novinky a príbehy

Zoznámte sa s autormi nášho merchu!

Mária „Horalka“ Bartošová

Branislav Piskor 

Dnes by sme Vám chceli predstaviť našich šikovných štipendistov, ktorí stoja za motívmi merchu Divých makov. Sú nimi Mária Bartošová a Branislav Piskor. Braňo a Majka vytvorili svoje návrhy ešte počas Letnej akadémie. Vtedy však ešte netušili, že ich výtvory sa budú vynímať na tričkách, taškách a stenách rôznych ľudí z celého Slovenska.

Braňo má 16 rokov a pochádza zo Sečovskej Polianky. Spolu so svojimi tromi súrodencami vyrastal v pomerne skromných podmienkach. Maľba a kreslenie ale pre neho predstavujú istý typ úniku. Pri tvorbe umenia sa nemusí strachovať a iba sa nechať unášať tvorivým procesom. Sníva o živote úspešného umelca a jeho sen sa môže stať skutočnosťou aj vďaka štipendijnému programu Divých makov.

Sedemnásť ročná Majka spolu so sestrou Saškou vyrastá v detskom domove v Novej Bani. V živote toho už zažila veľa, ale umenie je pre ňu stály zdroj radosti. Či je to tanec, fotografia, alebo výtvarné umenie. Majka je kreatívna duša, ktorá má možnosť sa ďalej rozvíjať aj vďaka finančnej a osobnostnej podpore, ktorú dostáva vďaka Divým makom.

Z merchu sa tešia aj jeho samotný autor a autorka. Uznajte sami, ako im ich diela pristanú. Kúpou trička, tašky alebo merchu  môžete aj vy podporiť rozvoj talentu a vzdelania nadaných rómskych detí, akými sú aj Braňo a Majka.