Novinky a príbehy

Veríme v rovnaké šance pre všetky deti, aj vy? #GivingTuesday

S koncom októbra sa ľudia pomaly začínajú chystať na Vianoce. Avšak ešte pred vianočnými sviatkami sa koná aj iný dôležitý deň a to Giving  Tuesday. A práve tento významný dátum, ktorý tento rok pripadá na 29. novembra by sme Vám veľmi radi trochu viac priblížili.

Prosím, nenechajte sa odradiť anglickým názvom. Giving Tuesday je skutočne pre každého. Jedná sa o medzinárodný deň pomoci. Či je to dobrovoľnícka činnosť, finančná pomoc alebo čokoľvek iné, v tento deň je najpodstatnejšie šíriť dobro a robiť dobré skutky všetkého druhu. Svoje počiatky má Giving Tuesday ešte v roku 2012, kedy inštitúcia 92nd Street Y z New Yorku započala túto tradíciu. Počiatočným dôvodom bola snaha odkloniť sa od povrchného konzumu spoločnosti a naopak upriamiť pozornosť na dobré skutky všetkého druhu. Od toho dňa sa do Giving Tuesday už zapojili milióny bežných ľudí a vyše 50 000 organizácii z viac ako 150 krajín celého sveta. 

Dobrá správa je, že pridať sa môže skutočne každý. Jednotlivci, školy, rodiny, ale dokonca aj obce a celé organizácie. Každý jeden z nás vie aj svojou malou pomocou šíriť dobro a robiť tak tento svet o niečo lepším. Aj obyčajní ľudia dokážu robiť neobyčajné veci.

Práve preto sme sa tento rok aj my, Divé maky, rozhodli zapojiť do #Giving Tuesday, v snahe priniesť lepšie vzdelanie a budúcnosť pre všetky deti bez rozdielu a spúšťame tak novú kampaň Za rovnaké šance. Ako organizácia už 17 rokov pomáhame rómskym deťom rozvíjať ich talent a vzdelanie. Za toto dlhé obdobie sa nám podarilo rozdať viac ako 850 štipendií a podporiť deti sumou vyše 1.000.000 €. V tejto práci by sme chceli pokračovať aj naďalej, tentokrát však potrebujeme Vašu pomoc. Práve vďaka Vám chceme pomôcť 3 štipendistom na ceste za ich snom. Našim cieľom je vyzbierať sumu 2000 € a poskytnúť tak nové husle pre Alexa, futbalový výstroj pre Slava a výbavu na silový trojboj pre Dávida.

Alex je talentovaný huslista, ktorý má aj napriek svojmu mladému veku za sebou už mnoho vystúpení, súťaží a koncertov. Pochádza z hudobníckej rodiny a husliam sa skutočne venuje odjakživa. Jeho snom je stať sa známym huslistom a tešiť čo najviac ľudí svojou hudobnou tvorbou. Na splnenie svojho sna však potrebuje nové husle. Naším ďalším štipendistom je Slavo. Slavo je talentovaný futbalista, ktorý futbalom skutočne žije dňom aj nocou. Je nie len výborný hráč, ale aj šikovný tréner. Športu trávi každú voľnú chvíľu a najradšej by jedného dňa sám hrával futbal profesionálne, na to ale potrebuje dobrý futbalovú výstroj. V neposlednom rade by sme chceli pomôcť Dávidovi, ktorý je náš ďalší skvelý športovec. O jeho talente a výsledkoch svedčia mnohé medaily, pričom posledné zlato vyhral  na nemeckej amatérskej súťaži v silovom trojboji. Stal sa tak nie len víťazom, ale prekonal tiež európsky rekord vo svojej kategórii. Aby mohol vyhrávať aj naďalej potrebuje novú výbavu.

Veríme v rovnaké šance pre všetky deti, niektoré ale na svojej ceste životom potrebujú podať pomocnú ruku a práve vy viete ponúknuť túto pomoc. Vďaka Vašej štedrosti a dobrým skutkom poskytneme deťom lepšiu budúcnosť. Aj malá pomoc, vie totiž plniť veľké sny.

Môžete nás podporiť aj cez Fond Divé maky.

https://divemaky.darujme.sk/fond/