Novinky a príbehy

Na Galaprograme Divých makov tancovalo celé publikum!

Počas leta sa nám po dvoch rokoch podarilo na nádvorí Starej Radnice v Bratislave zorganizovať Galaprogram Divých makov a vytvoriť kúzelnú atmosféru plnú zábavy, divadla, spevu, hudby a tanca. Program pripravili naše talentované Divé maky pod vedením profesionálnych lektorov. Počas celého večera mohli návštevníci obdivovať aj výstavu umeleckých diel, ktoré vytvorili naši výtvarníci pod vedením maliarky Katky Slaninkovej.

Týždeň pred samotným Galaprogramom začali usilovné prípravy a nácvik programu. V Pútnickom dome v Marianke sa chodbami ozývala hudba a spev. To si naši hudobníci pod vedením Barbory Botošovej, Mareka Končeka a iných hudobníkov pripravovali chytľavú zmes hudobných diel, ktoré v závere programu roztancovali celé publikum. Neprekážal nám ani drobný dážď, ktorý nás vo finále príjemne osviežil. Celú atmosféru dotvárali naši tanečníci, ktorí neúnavne celý týždeň nacvičovali pod vedením Radovana Klimenta a boli čerešničkou celého hudobného vystúpenia.

Nesmieme opomenúť ani naše divadelne nadané deti, ktoré pod vedením režisérky Nadi Uherovej pripravili predstavenie na tému predsudky a diskriminácia. Mohli sme v ňom vidieť ako tieto predsudky ovplyvňujú život Rómov v dnešnej spoločnosti.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa k nám pridali a pomohli nám vytvoriť takúto úžasnú atmosféru. Rovnako ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do verejnej zbierky a tak podporili Divé maky. Spolu sme vyzbierali 210 eur. Štyri hodiny ubehli ako voda a my sa na Vás tešíme opäť o rok 🙂