Novinky a príbehy

Galaprogram Divých makov rozozvučal Hviezdoslavovo námestie v Bratislave

13. augusta od 18:00 sa Hviezdoslavove námestie v Bratislave rozozvučalo tónmi a farbami rómskeho umenia už v tradičnom, každoročnom Galaprograme Divých makov. Nadaní štipendisti z Divých makov pod vedením ich skúsených lektorov vytvorili kúzelnú atmosféru plnú zábavy, divadla, spevu, hudby a výtvarného umenia. Galaprogramu sa zúčastnili naši každoroční fanúšikovia, ale námestie zaplnili aj okoloidúci návštevníci Starého mesta, ktorým nedalo sa nezastaviť a neobdivovať talentami nabité predstavenie našich nadaných Divých makov 😊

Deti z Divých makov sa na svoje vystúpenie pripravovali počas týždňovej Letnej akadémie v Marianke pri Bratislave. Hudobno-spevácke talenty viedla umelecká vedúca Barbora Botošová so svojím tímom hudobných lektorov. Divadelníci nacvičovali rómsku rozprávku pod taktovkou režisérky Naďky Uherovej a výtvarné diela ktoré diváci mohli obdivovať počas celého Galaprogramu vznikali v spolupráci s akademickou maliarkou Katkou Slaninkovou.

Galaprogram Divých makov nám aj tento rok priniesol nezabudnuteľnú atmosféru a nekonečnú energiu. Veľká vďaka patrí práve našim štipendistom, ich lektorom a v neposlednom rade všetkým divákom a fanúšikom. Veríme, že sa spoločne vidíme opäť o rok.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a Bratislavského samosprávneho kraja. Za podporu ďakujeme aj Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku – BKIS a Starému mestu Bratislavy.