DetiPodporte

Zuzana Kroščenová

Vek: 19 Talent: občianska aktivita, šport, spev Štipendium: 1 056

Mojim najväčším snom je stať sa užitočným človekom pre spoločnosť a pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Aj preto som sa rozhodla pre štúdium Strednej zdravotníckej školy v Poprade, odbor zdravotnícky asistent. Snažím sa byť citlivá k potrebám druhých, rada pomáham, okrem školy tiež dobrovoľne asistujem v Červenom kríži. Spoločne s priateľmi sa pravidelne zúčastňujem zbierky Hodina deťom. V budúcnosti by som najradšej absolvovala dobrú vysokú školu, a chcela by som sa stať záchranárkou alebo ošetrovateľkou.

Vo voľnom čase sa už od detstva naplno venujem športu a tancu. Od malička hrávam futbal a volejbal a zapájam sa do každej športovej súťaže.  V minulosti som za našu obec hrala ako útočník,  chodievala som na tréningy každý deň, ale teraz som musela prestať kvôli financiám. Aj učitelia telesnej výchovy vravia, že mám talent a v športe by som mala pokračovať aj v budúcnosti. Okrem toho rada spievam.

S mojimi rodičmi a 2 sestrami žijeme v skromných pomeroch v Spišskom Štvrtku. Napriek neľahkej finančnej situácii nás rodičia vedú k lepšiemu životu, aby sme sa raz mali lepšie ako oni. Vedia, že vzdelanie je dnes dôležité a bez neho nemôžeme viesť úspešný život.

Finančná pomoc od darcu by mi pomohla skvalitniť moje štúdium a realizovať sa vo voľnom čase, predovšetkým v športe. Pomoc by bola využitá predovšetkým na cestovné, stravné, a na nákup školských a športových pomôcok.