Deti

Vanesa Kučerová

Vek: 14 Talent: študijný Štipendium: 935 €

Volám sa Vanesa Kučerová a žijem s mamou, dvoma súrodencami a babkou v malom byte na okraji mesta Nitra, v časti Orechov dvor. Mama pracuje v neďalekej materskej škôlke. Môj starší brat sa chystá na strednú školu, kvôli čomu má moja rodina momentálne vyššie výdavky. Mladšia sestra chodí na základnú školu. Naša bytovka je odrezaná od zvyšku mesta, už len cesta do školy je dosť náročná, keďže k zastávke musíme chodiť kilometer pešo.

Momentálne sa chystám do 9. ročníka na základnej škole a teda sa pomaly začínam rozhodovať, kam ísť na strednú školu. Mám dobré známky a rada sa učím nové veci, preto dúfam, že sa dostanem na dobrú školu. Veľmi mi záleží na tom, aby som zmaturovala, a tak som už aj navštívila niekoľko stredných škôl, aby som si vybrala pre mňa tú najlepšiu. Mojím cieľom je úspešne skončiť školu a získať tak lepší život pre mňa a mojich najbližších. 

Veľmi rada spievam, aj v škole aj doma. Už mám za sebou dokonca aj zopár vystúpení, ale zatiaľ som nanešťastie nemala šancu navštevovať základnú umeleckú školu. Chcela by som sa hlavne venovať tomu, čo ma baví a v čom som dobrá. Dúfam, že vďaka finančnej podpore budem môcť konečne rozvíjať svoj spevácky talent a možno tiež tvoriť aj svoje vlastné piesne.