Deti

Tomáš Tököli

Vek: 13 Talent: športový talent – futbal Štipendium: 1 050 €

Som Tomáš Tököli, pochádzam zo Starej Kremničky a mám štyroch súrodencov. Žijem so starou mamou, ktorá ma vychováva od narodenia. V našom dome ale býva aj moja teta s ujom a tromi deťmi, čiže priestoru pre seba veľa nemám. 

Navštevujem základnú školu v Žiari nad Hronom a v škole sa mi darí. Snažím sa mať dobré známky a cez prestávky pomáhať spolužiakom a aj učiteľom. Na konci školského roka som dokonca dostal pochvalu triednou učiteľkou.

Najviac zo všetkého ma baví šport a to hlavne futbal. V našej dedine nanešťastie nie je futbalový klub, preto pravidelne dochádzam 5 km, aby som reprezentoval neďalekú Ladomerskú Viesku. Na tréningy chodím pravidelne a dávam do nich všetko. Tréner o mne hovorí, že vynikám najmä v loptovej technike. Náš tím už má za sebou aj niekoľko úspechov. Zvíťazili sme na dvoch dôležitých futbalových turnajoch, kde som aj ja niekoľkokrát skóroval. 😊

V športe reprezentujem aj moju školu. Samozrejme vo futbale, ale aj v bežeckých súťažiach. Futbalu by som sa chcel venovať aj v budúcnosti. Mojím snom je ísť študovať na športovú školu a stať sa skvelým futbalistom, ale bez podpory sa mi to ťažko podarí. Potreboval by som hlavne finančnú pomoc na školské pomôcky, cestovné a futbalový výstroj.