Deti

Tímea Janeková

Vek: 16 Talent: študijný Štipendium: 1 122 € 

Moje meno je Tímea Janeková, mám 16 rokov a pochádzam zo Žiaru nad Hronom. Žijem v dvojizbovom byte s mamou, otcom, dvomi sestrami a psíkom. Sestra Frederika je staršia a študuje na strednej pedagogickej škole a sestra Mia má 3 roky 😊. Ja sa momentálne chystám na strednú školu, vybrala som si obchodnú akadémiu v Žiari nad Hronom, keďže v škole ma baví hlavne matematika a angličtina. 

Môj sen je ale študovať právo. Chcem obhajovať pravdu, pomáhať ľuďom, deťom a aj Rómom, pretože viem, že Rómov hádžu do jedného vreca a majú nevýhody aj na súdoch, keď sa im niečo stane. Chcem, aby bola vo všetkom spravodlivosť. Tiež by som bola rada, aby každá žena mala svoje práva. Chcela by som študovať na vysokej škole v zahraničí, preto sa učím anglický jazyk aj mimo školy. Mojím snom je v živote niečo dosiahnuť a pomáhať druhým, želám si, aby práve aj vďaka mne pochopili, že nie sú sami a existujú aj ľudia, ktorí ich chápu a pomôžu im. Vzdelávanie je pre mňa všetko a myslím si, že vzdelávanie môže byť aj dobré a aj zábavné. Vo voľnom čase sa učím hrať aj na gitare, pomáha mi pri tom môj dedko. Okrem toho rada kreslím a milujem knihy, čítanie je moja obľúbená činnosť, pri ktorej si viem oddýchnuť a vypnúť. 

Štipendium potrebujem hlavne na školské a umelecké pomôcky a krúžky, aby som odľahčila rodinný rozpočet, keďže moja mamka pracovala ako upratovačka, ale musí zostať doma s mladšou sestričkou a pracuje len otec.