Deti

Slavomír Pompa

Vek: 20 Talent: futbal Štipendium: 660 €

Volám sa Slavomír Pompa a ako malý chlapec som trávil takmer všetok voľný čas s futbalovou loptou na ihrisku. Keďže som sa chcel zlepšovať a pracovať na technike, prihlásil som sa do mestského futbalového klubu v Starej Ľubovni, kde hrám doteraz. Počas roka cestujeme po východnom Slovensku a hráme rôzne zápasy v rámci ligy. Tréner o mne hovorí, že vynikám rýchlosťou, dobrým futbalovým myslením, dravosťou, schopnosťou dobre nahrať či obísť súpera.

 Pred rokmi som nastúpil tiež do futbalovej akadémie Tatrana Prešov, no kvôli nedostatku financií som akadémiu musel opustiť. To ma dodnes mrzí, no snažím sa ísť ďalej. Hrávam tiež za moju rodnú dedinu Jakubany, kde sa okrem iného angažujem aj v trénovaní, venujem sa nadaným chalanom vo veku 6-9 rokov. Snažím sa im odovzdať moje skúsenosti a zároveň zlepšiť svoje organizačné zručnosti. Povedal by som, že sa učíme od seba navzájom.

Momentálne študujem na SOŠ technickej v Starej Ľubovni. Škola ma baví, no viem, že musím popracovať na zlepšení výsledkov. Som odhodlaný na sebe ,,makať“. Práca s elektrinou ma fascinuje, rád experimentujem a opravujem elektroniku, prebúdzam ju znova k životu. Viem si predstaviť, že by som sa týmto živil aj v budúcnosti. Okrem toho sa chcem venovať futbalu, buď ako aktívny hráč či tréner. Mám radosť, že som sa stal súčasťou Divých makov, verím, že ma podporia na ceste za úspechom. Financie od darcu by som chcel využiť hlavne na školské výdavky a náklady spojené s futbalom.