Deti

Roman Všetička

Vek: 18 Talent: Balet, krasokorčuľovanie Štipendium: 2178 €

Som Roman Všetička a všetko po čom v živote túžim, je stať sa úspešným a uznávaným baletným tanečníkom. Denne na sebe tvrdo pracujem a som rád, že ma vďaka môjmu úsiliu prijali na Súkromné tanečné konzervatórium v Liptovskom Hrádku. Možno aj vďaka mojej húževnatosti som ako jeden z mála spolužiakov tancoval v Slovenskom národnom divadle v niekoľkých baletných predstaveniach.

Zmysel pre disciplínu a vytrvalosť som nadobudol za roky môjho pôsobenia v krasokorčuľovaní, ktorému som sa v minulosti venoval aj súťažne a doma mi steny zdobia mnohé diplomy a ocenenia zo súťaží. Zúčastnil som sa aj majstrovstiev Slovenska v krasokorčuľovaní, kde som obsadil 6. a 7. miesto. Mojou najväčšou vášňou je však balet, ktorý som sa rozhodol aj študovať a venovať sa mu profesionálne, preto som musel krasokorčuľovanie „zavesiť na klinec“. 

Na spestrenie voľného času som sa začal venovať hre na cimbale, čo je pre mňa úplne nový a zaujímavý smer umenia, pri ktorom si dokážem oddýchnuť. Taktiež by som sa chcel dobre naučiť anglický jazyk, chodím aj do jazykovej školy.

Som veľmi rád, že mi Divé maky pomáhajú s rozvojom môjho talentu a vzdelania a predovšetkým, že mi finančne pomáhajú s mojim štúdium. Keďže mám ešte ďalších troch súrodencov, z ktorých som najstarší (dve sestry a jedného brata), moji rodičia by si len ťažko mohli dovoliť pokryť náklady na moje finančne náročné štúdium na konzervatóriu. Teší ma, že vďaka Divým makom patrím do komunity úspešných mladých Rómov, ktorí majú podobné zmýšľanie a ambície ako ja.