Deti

Renáta Oračková

Vek: 19 Talent: študijný Štipendium: 750 

Volám sa Renáta Oračková, pochádzam z malej dedinky Jakubany v okrese Stará Ľubovňa. Momentálne študujem na Obchodnej akadémii – bilingválne štúdium v Starej Ľubovni. Od mala som bola vedená k štúdiu a vzdelávaniu sa. Vždy som bola ponorená do kníh, čo mi ostalo doteraz 😊. Za to ďakujem svojim rodičom, ktorí do mňa vkladali všetku svoju nádej. Už na základnej škole som vynikala medzi spolužiakmi výbornými známkami. Učitelia si ma obľúbili a mali ma radi.

Moja mama pracovala 20 rokov ako krajčírka vo firme, kvôli zlému zdravotnému stavu však musela prácu ukončiť. Môj otec pracuje ako robotník vo firme už 24 rokov. Keďže rodičia nemajú to najlepšie vzdelanie všetku silu a financie vkladajú do mňa. Chcú, aby som mala oveľa ľahší a lepší život ako oni.

V mladšom veku som pocítila túžbu spoznávať svet, cestovať a vedieť čoraz viac o tom ako to je na druhej strane zemegule. To bol tiež dôvod, prečo som sa rozhodla učiť jazyk. Okrem angličtiny ma fascinuje marketing. Baví ma ako nás marketing ovplyvňuje pri výbere toho, čo si chceme kúpiť, a aká je to kreatívna práca stále vymýšľať iné a lepšie veci.

Ako dieťa som vždy snívala o tom, že raz budem učiteľkou a budem príkladom pre rómske deti. Chcem pomôcť deťom a mládeži pracovať na sebe a nevzdávať sa svojich snov. Po skončení strednej školy chcem pokračovať na vysokej škole. Mojím snom je pomôcť deťom búrať predsudky, že aj deti z geta majú právo rásť a stať sa lepšími. Financie by som potrebovala predovšetkým na cestovné do školy, školské pomôcky – hlavne cudzojazyčné knihy a učebnice.