Deti

Peter Hangurbadžo

Vek: 21 Talent: Hra na saxofón Štipendium: 1463 €

Na saxofón hrám už odmalička, a vraj som mimoriadny talent, čo však na úspech nestačí. Preto som talent spojil s mimoriadnou snahou, a som rád, že ma prijali na konzervatórium do Košíc, ktoré momentálne navštevujem. Túto školu navštevujú aj mnohí moji kamaráti z Divých makov, preto som rád, že tam tvoríme komunitu snaživých a úspešných Rómov. V rámci školy sa zúčastňujem rôznych vystúpení, predstavení či seminárov. Som veľmi pyšný aj na to, že som absolvoval koncert vo filharmónii s kapelou Big Band.

Hrám aj vo svojej kapele, kde som síce najmladší ale občas viem riadiť celú kapelu. Hrávame väčsinou rómske pesičky na svadbách a oslavách. Mojim najväčším snom je, aby som sa stal profesionálnym saxofónistom a mal tak možnosť hrávať na najväčších pódiách sveta.

 Divé maky sú pre mňa životnou šancou ako sa zviditeľniť, získať viac skúseností a hlavne spoznať nových ľudí, ktorí ma budú inšpirovať a posúvať ďalej. Keďže mám ešte dvoch školopovinných súrodencov, rodičia to s pokrývaním výdavkov naozaj nemajú ľahké. Finančná podpora nám pomáha hlavne so zaplatením internátu, cestovného, stravného a údržbou môjho hudobného nástroja. Pevne dúfam, že keď sa v budúcnosti stanem úspešným hudobníkom, pomôžem zlepšiť finančnú situáciu mojich rodičov, na ktorých mi veľmi záleží.