DetiPodporte

Nikola Kroščenová

Vek: 19 Talent: šport, spev Štipendium: 1045 €

Už od malička ma bavilo voľný čas tráviť naplno a mať mnoho záľub a aktivít. V minulosti ma najviac bavil futbal a pravidelne som sa zúčastňovala školských športových súťaží. Neskôr som začala hrať aj volejbal. Chodievala som aj na tréningy, ale kvôli nedostatku financií si to rodičia už viac nemôžu dovoliť aj napriek tomu, že ma volejbal neprestal baviť. Hrám ho vo voľnom čase s kamarátkami. Taktiež ma baví turistika a spev. Keď mi je ťažko, zaspievam si a hneď mi je oveľa lepšie. Príležitostne sa venujem aj recitácii, rada sa zúčastňujem súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde sa mi väčšinou darí uspieť.

V škole sa snažím podávať čo najlepšie výkony. Chodím na Súkromnú strednú odbornú školu na odbor kaderník. Raz by som chcela byť úspešnou barberkou s vlastným kaderníctvom. Tvrdo na tom pracujem a dúfam, že sa mi to podarí. Najviac ma baví prax a teoretické vyučovanie.

Moja triedna pani učiteľka o mne Divým makom povedala: Nikolka za krátku dobu dokázala veľa. Je milá, priateľská, ochotná  pomôcť. Chodí do školy, je zodpovedná a ctižiadostivá. Myslím si, že je zároveň hanblivá a skromná a občas má problém presadiť sa. Verím, že ako osobnosť má veľký potenciál. “

So svojimi rodičmi, piatimi súrodencami a krstnými rodičmi žijem v skromných pomeroch v Spišskom Štvrtku. Napriek neľahkej situácii sa ma snažia podporiť, aby som študovala a získala vzdelanie. Rodičia príležitostne pracujú v zahraničí, a v poslednej dobe sa takmer vôbec nevídame. Boli dlhodobo nezamestnaní a teraz sa prácou v zahraničí snažia našej domácnosti pomôcť najlepšie, ako vedia. Chcú, aby som sa raz mala lepšie ako oni. Našej mnohopočetnej rodine tiež pomáhajú starí rodičia a širšia komunita susedov, čo si veľmi vážime.