Deti

Nikola Halušková

Vek: 19 Talent: spev Štipendium: 1210 €

Veľmi ma baví spev, v ktorom by som stále chcela rozširovať svoje schopnosti a nadanie. Už od detstva spievam kdekoľvek, aj keď len doma pred televízorom. Keď som mala 12 rokov, učiteľ si všimol moje spevácke nadanie na hudobnej výchove. Postupne som sa do spevu natoľko vžila, že som začala navštevovať ZUŠ, a so svojím hlasom som začala pracovať na profesionálnej úrovni. Zúčastňujem sa rôznych speváckych súťaží, rodina, učiteľ spevu aj ľudia z okolia ma veľmi podporujú, čo ma neustále motivuje a posúva vpred.

Aktuálne študujem odevný dizajn na Strednej priemyselnej škole. Učiteľka o mne hovorí: „ Nikolka je úžasný človek s dobrým srdcom. Vždy je ochotná pomôcť nielen vrstovníkom, ale aj učiteľom. Je veľmi snaživá. Vyniká vo svojom prejave, v speve a vystupovaní. Je to jednoducho šikovná a krásna mladá dáma.“

Občas sa stáva, že v škole zastupujem učiteľov počas ich neprítomnosti. Vraj mám v sebe milotu a prirodzenú autoritu, myslím že ma deti majú radi, a rešpektujú ma. Som vďačná za to, že môžem v Divých Makoch rozvíjať svoj talent a vzdelanie. Dúfam, že raz budem skvelým vzorom pre rómsku mládež v našej komunite.