Deti

Miroslava Vargová

Vek: 14 Talent: študijný Štipendium: 1 085 

Volám sa Mirka Vargová a bývam v malebnej dedinke Slovinky s mamou, ockom a mojím mladším bratom. Môžem si dovoliť povedať, že v mojom veku už mám za sebou celkom dosť úspechov.😊 Vďaka úžasným ľuďom, ktorí ma posunuli ďalej. Škola mi ide a chodím do nej rada, kvôli kolektívu a aj kvôli učiteľom, ktorí predmety vyučujú úžasne. Som poznačená ako ,,dieťa literatúry“. Knihy milujem a vtiahnu ma preč z mojej reality. Práve preto som členkou Knižného klubu Paľikerav, ktorý ma doviedol k mnohým mojím úspechom. Ako asi každá knihomoľka skúšam aj písať svoje vlastné „diela- príbehy“.

Ale mojím snom bolo už odmalička stať sa herečkou. Stále v to dúfam, no čím som staršia, uvedomujem si, že mi to nemusí vyjsť. Nádej mi však dávajú moje ďalšie koníčky: kreslenie a chodím aj do ZUŠ. Taktiež som chodila tri roky na klavír a možno sa k nemu ešte vrátim. Ešte ma baví aj spievanie, no musela som z Folklórneho súboru odísť. Ešte som v Rómskej rozhlasovej družine, na čo som tiež pyšná.😊 A najviac sa mi páčilo, keď sme nahrávali rozhlasovú hru.

Pretože som Rómka je život celkom náročný. Hlavne kvôli mojím cieľom. Ale aj tak stále dúfam v to, že zo mňa raz bude herečka, novinárka alebo reportérka…Niektorí ľudia, ktorí nás urážajú si myslia, že nám to robí zle, no mňa to posilní a posúva ďalej vpred. Myslím si, že by som nemala prestať snívať. Ako sa hovorí: Komu sa nelení, tomu sa zelení. Dúfam, že zeleniť sa v mojom živote bude a som rada, že mám teraz takúto úžasnú šancu. Ja by som vo svojom živote chcela niečo dokázať veľmi, lenže každý potrebuje pomocnú ruku – aj ja. Preto by sa som potrebovala financie hlavne na knihy a krúžky. To ako sa moja budúcnosť vyvinie nechám na život ale jedno viem – ja to dokážem.