Deti

Michal Peter Mitráš

Vek: 18 Talent: Študijný Štipendium: 1 518 

Volám sa Michal Peter Mitráš a bývam s mamou v dvojizbovom byte v dedinke Bystré na východnom Slovensku. Som jednoduchý, skromný človek, rád pomáham iným ľuďom a mám z toho dobrý pocit. Rád sa venujem deťom, zapájam ich do športových aktivít, vedomostných hier, pomáham im s domácimi úlohami. 

Od prvého ročníka základnej školy som sa každý rok zúčastňoval vedomostných súťaží a matematickej olympiády. Momentálne študujem na Strednej odbornej škole podnikania v Giraltovciach. V prvom ročníku strednej školy som bol v rámci projektu Erasmus+ navštíviť Španielsko a v druhom ročníku som bol ako výborný žiak vybraný na týždenný pobyt do Talianska, na Sicílii. Boli to veľmi krásne a náučné zážitky, vidieť a vyskúšať si život v cudzej krajine na niekoľko dní. Preto si svoju budúcnosť chcem zakladať na tom, že sa na strednej škole budem učiť najlepšie ako viem. Stále sa chcem zdokonaľovať a to hlavne v cudzích jazykoch, ktoré ma veľmi bavia – anglický a nemecký jazyk. Okrem školy rád cvičím, vo voľnom čase sa venujem kulturistike a futbalu. Aby som však v budúcnosti mohol študovať na vysokej škole, potrebujem podporu.

Vyrastal som len s mamou, ktorá je na invalidnom dôchodku a nemôže už pracovať, veľmi by som jej preto chcel pomôcť. Mojím snom je vyštudovať strednú školu, potom aj vysokú školu, zamestnať sa, založiť si rodinu a byť príkladom pre iných Rómov.

Ďakujem – Palikerav.