Deti

Martina Bajuszová

Vek: 14 Talent: Hra na klavír Štipendium: 1111 €

Volám sa Martina Bajuszová, žijem so svojou mamou a mladšou sestrou v osade v Medzeve, ocko nám bohužiaľ tragicky zomrel, keď som bola ešte maličká :/.

Každý deň chodíme so sestrou a mamou pešo 1 km do školy a 1 km zo školy. Do školy sa ale teším, lebo sa rada učím. Moje najobľúbenejšie predmety sú angličtina, fyzika a slovenský jazyk. Som cieľavedomá, snažím sa ísť si za svojimi snami. Veľmi, veľmi túžim po štúdiu strednej školy v Amerike, aby som mala možnosť využiť svoju angličtinu aj v praxi. Určite pôjdem aj na vysokú školu, rada by som sa stala prekladateľkou. Už šiesty rok navštevujem aj miestnu základnú umeleckú školu, konkrétne na hru na klavír a výtvarnú výchovu. Mám za sebou aj niekoľko vystúpení, v rámci ktorých som mohla ukázať pred ľuďmi aj hudobný talent, ktorý som zdedila po svojom prapradedovi, ktorý bol primášom rómskych hudobníkov. Ale hlavným mojím cieľom je pomáhať mojej mame, ktorá sa o mňa a o moju malú sestru sama s láskou stará celé roky. Moja mama je mojím vzorom, pracuje ako asistentka podpory zdravia v Zdravých regiónoch v Medzeve a od septembra ide znova na strednú školu 😊.

Finančnú pomoc potrebujeme na výdavky do školy – stravu, školské a umelecké pomôcky, na krúžky a snívam o vlastnom klavíri a o možnosti skúšať hru aj doma.