Deti

Marián Bango

Vek: 18 Talent: študijný a divadelný talent Štipendium: 1177 €

Pochádzam z malej obce Cinobaňa, neďaleko Lučenca. Bývam v rodinnom dome na konci dedinky so svojimi rodičmi a staršou sestrou, ktorá študuje na strednej škole. Pre mojich rodičov je veľmi dôležité, aby sme sa vzdelávali, pretože chcú, aby sme sa raz mali lepšie ako oni.

Môj život sú dosky, ktoré znamenajú svet, teda divadlo. Venujem sa mu od malička, navštevujem literárno-dramatický odbor súkromnej ZUŠ Lučenec a divadelný krúžok, kde aktívne hrám v rôznych divadelných hrách. Najradšej hrám grotesky a humorné predstavenia, kde môžem naplno prejaviť svoj zmysel pre humor a dôvtip, ktorým vraj prekypujem.

V Divých makoch ma považujú aj za študijný talent, keďže mi zvyčajne na vysvedčení svietia samé jednotky. Taktiež sa vo voľnom čase zúčastňujem aj rôznych olympiád, kde som často úspešný a mám doma peknú zbierku diplomov. V súčasnosti navštevujem strednú školu. Veľmi ma baví učiť sa nové anglické slová a frázy, sledujem v angličtine aj filmy a čítam literatúru. Raz by som to chcel dotiahnuť až na vysokú školu a byť napríklad prekladateľom.

Mám veľa snov. Chcem mať dobré známky v škole, venovať sa tomu, čo ma baví a robiť radosť rodičom. Chcel by som ísť na vysokú školu, pretože moji rodičia nemajú vysoké školy a je málo Rómov, ktorí dosiahnu takéto vzdelanie.