DetiPodporte

Magdaléna Kokyová

Vek: 21 Talent: kontrabas Štipendium: 1859 €

Hudbe sa venujem od útleho detstva. Najskôr som chodila do ZUŠ na gitaru a klavír, no ako jedenásťročná som sa dostala ku kontrabasu, čo bola láska na prvý pohľad. Odvtedy sa hre na tomto nástroji venujem naplno, a som veľmi rada, že vďaka svojej snahe som sa dostala aj na konzervatórium v Košiciach, kde aktuálne študujem štvrtý ročník hry na kontrabas.

Môj obľúbený žáner je jazz, na jednom pódiu som si zahrala po boku známych hudobníkov ako Peter Lipa, Michal Bugala či Marco Pillo. Som tiež členkou úspešnej školskej kapely Big Band, navyše hrám aj v školskom orchestri, do ktorého ma vybrali o rok skôr, ako to je povinné. Bola som aj členkou ľudovej hudby folklórneho súboru Borievka v Košiciach. 

Hudobná lektorka Divých makov, primáška Barbora Botošová o mne hovorí: „Toto dievča má skutočný dar od Boha, svojim talentom každého ohromí. Okrem toho má prirodzenú chuť na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Aj napriek jej nepriaznivým sociálnym podmienkam som presvedčená, že to so svojim talentom dotiahne ďaleko!“. 

Vďaka svojmu nadaniu som dosiahla mnoho úspechov, čo však nemení moju náročnú sociálnu situáciu. Vďaka Divým makom sa mi podarilo získať nový kontrabas, ale pomohla by mi aj finančná pomoc s pokrytím výdavkov spojených so štúdiom (internát, strava, cestovné, bežné náklady).