Deti

Liana Vajdáková

Vek: 15 Talent: výtvarný talent Štipendium 990 €

Volám sa Liana Vajdáková a pochádzam z Bratislavy. Momentálne chodím na ZŠ Holíčska v Petržalke. Bývam v krízovom centre spolu so svojou mamou a mladšou sestrou, pretože sme sa ocitli vo finančnej núdzi a zatiaľ si nemôžeme zabezpečiť vlastné bývanie v súkromí.

Zo všetkého najradšej kreslím. Som umelkyňa telom i dušou a svoj cit pre estetiku rada prejavujem aj v tom, ako sa obliekam, pretože mám rada módu. V kreslení ma podporuje celá moja rodina a rada by som sa tomu venovala viac a rozvíjala svoj talent. Mojím snom je venovať sa umeniu aj profesionálne a túžim sa stať úspešnou tatérkou alebo interiérovou dizajnérkou. Okrem kreslenia mám rada aj box a vyskúšala som si aj divadlo, ktoré ma tiež veľmi bavilo. V škole mám najradšej matematiku a biológiu. 

Urobilo by mi veľkú radosť, ak by mi k mojim plánom a snom dopomohol štipendijný program Divé maky, nakoľko kvôli ťažkej životnej situácii si nemôžem dovoliť naplno rozvíjať svoju záľubu a talent. Chýbajú mi financie napríklad na zakúpenie rôznych kreatívnych a maliarskych potrieb alebo na uhradenie výtvarného krúžku.