Deti

Janka Horváthová

Vek: 13 Talent: študijný Štipendium: 892 

Volám sa Janka a pochádzam z vylúčenej lokality Zvolena – Pustý hrad. Spolu s rodičmi a mojimi piatimi sestrami bývame v ťažko obývateľnom bytovom dome, ktorý pred niekoľkými rokmi vyhorel a má narušenú statiku. Rodičom veľmi záleží na našej lepšej budúcnosti, a preto nás veľmi  podporujú vo vzdelávaní. To nám vštepujú od malička.

Ja sa veľmi rada učím, v škole mám rada všetky predmety, som spoločenská a veľmi kamarátska. Chcela by som ísť na strednú školu a potom aj na vysokú. Preto ostávam v škole aj po vyučovaní, aby som sa mohla rozvíjať a robiť si domáce úlohy alebo zadania, ktoré sú online, keďže doma nemáme žiadny internet. Chodím aj na dobrovoľné doučovania. Mojím snom je vyštudovať Akadémiu policajného zboru a ochraňovať ľudí, najmä tých znevýhodnených. Rada by som v budúcnosti bola oporou pre moju rodinu a pomohla im zabezpečiť dôstojnejší život. Popri škole chodím už druhý rok do tanečného súboru Romano Jilo vo Zvolene. Tanec ma veľmi baví a vďaka vystúpeniam sa mám možnosť pozrieť aj za hranice Zvolenu.

Naša finančná situácia je veľmi náročná. Mama nepracuje, lebo sa stará o moje mladšie sestry a otec pracuje na dohody. Snažia sa nám zabezpečiť všetko, čo nutne pre život potrebujeme, ale na rozvoj talentu a lepšie vzdelávanie už peniažky neostávajú.

Financie by som potrebovala najmä na školské a umelecké pomôcky a mentoring.