Deti

Dávid Oláh

Vek: 20 Talent: Hra na husle Štipendium: 1672 €

Pochádzam z dedinky Klenovec, a spolu s rodinou bývam v malom rodinnom domčeku s dvoma izbami. Mamka a oco robia v závode za minimálne mzdy. Mám jedného brata, ktorý študuje na vysokej škole v Banskej Bystrici. Rodičia nám chcú dopriať, chcú, aby sme študovali a vzdelávali sa, ale je pre nich finančne nemožné utiahnuť štúdiá nás oboch.

Aktuálne študujem hru na husle na konzervatóriu v Košiciach, takže si plním svoj prvý životný sen. Neskôr by som sa veľmi rád dostal  aj na vysokú školu tak, ako môj brat. Muzike sa venujem od detstva, keďže takmer celá moja rodina je hudobne založená.

Moja učiteľka, pani Fussyová o mne vraví: „ Dávid počas štúdia pristupuje k povinnostiam vždy zodpovedne, na vyučovacie hodiny sa usilovne pripravuje. Je to mimoriadne talentovaný, spoľahlivý, usilovný a snaživý žiak. Je vždy veselý, priateľský a v kolektíve obľúbený.“ 

V Divých makoch vidím príležitosť ako pomôcť rodine v neľahkej situácii, ako získať nové skúsenosti a spoznať nových ľudí. Mojim najväčším snom je dokončiť konzervatórium a stať sa úspešným sólistom alebo orchestrálnym hráčom. V budúcnosti by som chcel pokračovať na VŠMU v Bratislave alebo AKU v Banskej Bystrici.